ثبت‌نام ۱۱میلیون دانش‌آموز در سامانه شاد

<p>رسانه کلیک - محمد جواد آذری جهرمی در پستی در اینستاگرام از ثبت‌نام ۱۱میلیون دانش‌آموز در سامانه شاد خبر داد و از تحقق آموزش مجازی فراگیر ابراز خوشحالی کرد. </p>  با توجه به فراگیری ویروس کرونا و خطرات ناشی از تجمعات حضوری در گسترش بیماری، برگزاری کلاس‌های مدارس به‌صورت حضوری با اما و اگرهایی روبه‌رو بود و در نهایت اعلام شد مدارس می‌توانند هم به‌صورت حضوری و آنلاین ادامه یابند، آن هم در شرایطی که وزارت آموزش و پرورش برای آموزش آنلاین از ماه‌ها پیش اقدام به راه‌اندازی اپلیکیشن شاد (شبکه اجتماعی آموزش دانش‌آموزی) کرده بود. وزارت ارتباطات نیز اعلام کرد به منظور تسهیل استفاده دانش‌آموزان و معامان و برقراری عدالت آموزشی بین تمام آحاد جامعه استفاده دانش‌آموزش و معلمان کشور از اپلیکیشن شاد رایگان خواهد بود.   در همین راستا محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با انتشار آماری که در آن خبر از ثبت‌نام ۱۱میلیون دانش‌آموز در سامانه شاد داده بود، در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: این آخرین آماری است که در خصوص سامانه شاد، به من داده‌اند. خوشحالم که تلاش‌ها برای تحقق یک آموزش مجازی فراگیر به نتیجه می‌رسد. از وزیر آموزش و پرورش ممنونم. از تیم شاد نیز خواسته‌ام مشکلات موجود را رفع کنند.  آذری جهرمی در ادامه از مردم خواست که انتقادات و پیشنهاد های خود را در رابطه با این اپلیکیشن در زیر پست او بنویسند.   طبق آماری که آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، منتشر کرده است، تعداد پیغام ‌های ارسال‌شده در شاد، بیش از سه میلیارد و ۹۰۸ میلیون است، بیشینه پهنای باند شاد به ۲۹۴ گیگابیت ‌بر ثانیه و تعداد فایل‌ های ارسال ‌شده در این سامانه بیش از ۹۶۵ میلیون و ۲۲۲ هزار است. همچنین تعداد کاربران این سامانه ، شامل بیش از ۶۷۰ هزار معلم، بیش از ۱۱ میلیون دانش‌آموز و ۱۰۵ هزار مدیر می‌شود.

ثبت‌نام ۱۱میلیون دانش‌آموز در سامانه شاد
با توجه به فراگیری ویروس کرونا و خطرات ناشی از تجمعات حضوری در گسترش بیماری، برگزاری کلاس‌های مدارس به‌صورت حضوری با اما و اگرهایی روبه‌رو بود و در نهایت اعلام شد مدارس می‌توانند هم به‌صورت حضوری و آنلاین ادامه یابند، آن هم در شرایطی که وزارت آموزش و پرورش برای آموزش آنلاین از ماه‌ها پیش اقدام به راه‌اندازی اپلیکیشن شاد (شبکه اجتماعی آموزش دانش‌آموزی) کرده بود. وزارت ارتباطات نیز اعلام کرد به منظور تسهیل استفاده دانش‌آموزان و معامان و برقراری عدالت آموزشی بین تمام آحاد جامعه استفاده دانش‌آموزش و معلمان کشور از اپلیکیشن شاد رایگان خواهد بود.
در همین راستا محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، با انتشار آماری که در آن خبر از ثبت‌نام ۱۱میلیون دانش‌آموز در سامانه شاد داده بود، در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت:
این آخرین آماری است که در خصوص سامانه شاد، به من داده‌اند. خوشحالم که تلاش‌ها برای تحقق یک آموزش مجازی فراگیر به نتیجه می‌رسد. از وزیر آموزش و پرورش ممنونم. از تیم شاد نیز خواسته‌ام مشکلات موجود را رفع کنند.
آذری جهرمی در ادامه از مردم خواست که انتقادات و پیشنهاد های خود را در رابطه با این اپلیکیشن در زیر پست او بنویسند.
آمار اپلیکیشن شاد
طبق آماری که آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، منتشر کرده است، تعداد پیغام ‌های ارسال‌شده در شاد، بیش از سه میلیارد و ۹۰۸ میلیون است، بیشینه پهنای باند شاد به ۲۹۴ گیگابیت ‌بر ثانیه و تعداد فایل‌ های ارسال ‌شده در این سامانه بیش از ۹۶۵ میلیون و ۲۲۲ هزار است. همچنین تعداد کاربران این سامانه ، شامل بیش از ۶۷۰ هزار معلم، بیش از ۱۱ میلیون دانش‌آموز و ۱۰۵ هزار مدیر می‌شود.
ارسال نظر