ورود گوشی های توقیف شده به بازار و تعدیل قیمت‌ ها

رسانه کلیک - به اعتقاد وزیر ارتباطات برای تعدیل بهای گوشی تلفن همراه باید گوشی های توقیف شده وارد بازار شود تا قیمت به وضعیت رضایت‌ بخش نزدیک شود.

ورود گوشی های توقیف شده به بازار و تعدیل قیمت‌ ها

به گزارش کلیک به نقل از دنیای اقتصاد؛ طبق گفته دست اندرکاران حوزه موبایل، مصرف و نیاز ماهیانه بازار به انواع تلفن همراه حدود یک میلیون دستگاه است که طی ماه های اخیر به سه میلیون دستگاه رسید. حال آنکه بر اساس آمار و ارقام رسمی اعلام شده در این بازه زمانی تنها حدود ۷۳۰ تا ۷۴۰ هزار دستگاه تلفن همراه با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی وارد شده است که همین عامل سبب افزایش قیمت شد چرا که با توجه به کمبود موجود، موبایل دست به دست می‌ شود و نهایتا با افزایش قیمت مواجه خواهد شد.

اما محمدجواد آذری جهرمی درباره اصلاح قیمت گوشی‌ های تلفن همراه در بازار اعلام کرده است که این هفته با وزیر صنعت در این‌ مورد جلسه‌ ای خواهد داشت تا راه‌ های کاهش قیمت گوشی بررسی شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه تعداد زیادی از گوشی‌ هایی که احتکار شده فعلا توقیف شده است، عنوان کرد: این گوشی‌ ها باید به بازار تزریق شود و با ‌وجود تثبیت ارز پیش‌ بینی می‌ شود قیمت به وضعیت رضایتبخش نزدیک شود.

ارسال نظر