تحریم های جدید گوگل از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت تکذیب شد

رسانه کلیک - شرکت ارتباطات زیرساخت انتشار برخی از اخبار مبنی بر تحریم های جدید علیه زیرساخت های ارتباطی ایران از سوی کمپانی آمریکایی گوگل را تایید نکرد.

تحریم های جدید گوگل از سوی شرکت ارتباطات زیرساخت تکذیب شد

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ طی دو روز گذشته برخی اخبار از شروع تحریم های جدید گوگل علیه ایران در فضای مجازی منتشر شد. این اخبار به دنبال قطع ارتباط برخی سایت های ایرانی با دامنه ir که از API گوگل مپس استفاده می کردند، انتشار یافت. در پی این محدودیت دسترسی، کاربران در مراجعه به این سایت ها، با پیغام خطا مواجه می شوند.

بر این اساس گمانه زنی ها حاکی از آن بود که اعمال تحریم های جدید علیه زیرساخت های ارتباطی ایران در حال انجام است که یکی از آنها می تواند تحریم گوگل علیه ایران باشد ( گوگل مپ نرم‌ افزارهای ایرانی را تحریم کرد ).

در پیگیری این موضوع حسنعلی عیسی زاده مدیرکل دفتر روابط عمومی و امور بین الملل شرکت ارتباطات زیرساخت این اخبار را تایید نکرد.

وی عنوان کرد: تاکنون گزارشی از اعمال محدودیت توسط کمپانی آمریکایی گوگل واصل نشده است.

عیسی زاده اظهار داشت: لیکن اگر کاربرانی که از Api گوگل استفاده می کنند دچار محدویت یا اختلال شده اند می توانند از طریق رایانامه شرکت ارتباطات زیرساخت به نشانی help@tic.ir موضوع را اعلام کنند تا همکاران ما آن را رسیدگی و اقدام مقتضی به عمل آورند.

ارسال نظر