رجیستری گوشی های برند ال جی از امروز کلید می خورد/ ارسال 3 هزار پیامک هشدار به دارندگان آیفون

رسانه کلیک - معاون وزیر ارتباطات با بیان اینکه از شنبه 28 بهمن ماه رجیستری گوشی های ال جی اجرایی می شود، گفت: تا پایان سال همه برندها مشمول طرح رجیستری می شوند.

رجیستری گوشی های برند ال جی از امروز کلید می خورد/ ارسال 3 هزار پیامک هشدار به دارندگان آیفون

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ حسین فلاح جوشقانی معاون وزیر ارتباطات در خصوص رجیستری گوشی های ال جی عنوان کرد: از شنبه ٢٨ بهمن ماه تمامی گوشی های ال جی که خریداری می شوند باید فرآیند ثبت شناسه گوشی در شبکه را اجرایی کنند ( جزییات رجیستری گوشی های ال جی که 2 هفته بعد آغاز می شود ) .

وی با بیان اینکه تا پایان سال تمامی برندهایی که وارد بازار گوشی می شوند تحت اجرای این طرح قرار می گیرند ( طرح رجیستری تا پایان امسال برای همه برندهای گوشی اجباری می شود ) اظهار داشت: پس از گوشی ال جی دو برند اصلی بازار که بیشترین سهم در بازار ایران را دارند مشمول رجیستری شده و گوشی های قاچاق این برندها در لیست سیاه قرار می گیرند.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بیان کرد: برند آیفون ١٠ درصد و برند ال جی حدود ١٧ درصد بازار را در اختیار دارند و دو برند اصلی که به زودی مشمول طرح رجیستری خواهند شد سایر سهم بازار را به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون رجیستری روی ۴ برند موجود در بازار شامل آیفون، موتورولا، بلک بری و گوگل پیکسل اجرا شده است، افزود: بیشترین تعداد گوشی هایی که در شبکه ثبت نشده مربوط به آیفون بود و بیش از ٣٠ هزار گوشی آیفون که از تاریخ اعلام شده در شبکه ثبت نشده بود، قطع شدند ( طرح رجیستری، 30 هزار گوشی آیفون را از دسترس خارج کرد ) .

معاون وزیر ارتباطات گفت: هم اکنون حدود ٣ هزار پیامک هشدار برای قطع رجیستری به دارندگان گوشی آیفون که در شبکه ثبت نشده ارسال شده است.

فلاح تصریح کرد: مشترکانی که نسبت به قطع گوشی خود و یا پیامک های دریافتی در این زمینه شکایتی دارند می توانند با تماس با مرکز پاسخگویی رجیستری ٠٩۶٣۶۶ مشکل احتمالی خود را حل کنند.

رییس رگولاتوری یادآور شد: آمارها نشان می دهد که از میان تعداد گوشی هایی که در این بازه زمانی به دلیل عدم ثبت فرایند رجیستری قطع شده است، حدود ٧٠ درصد گوشی هایی بوده اند که به صورت غیر قانونی وارد بازار شده اند و تنها حدود ٢٠ درصد ممکن است به دلیل رفع مشکلات، به شبکه بازگردد.

ارسال نظر