پتنت سرفیس انعطاف پذیر با لولای مایع به ثبت رسید

رسانه کلیک - در جدیدترین دستگاه تاشو مایکروسافت، از لولای مایع استفاده خواهد شد. مایکروسافت پتنت سرفیس انعطاف پذیر را به ثبت رسانده است.

پتنت سرفیس انعطاف پذیر با لولای مایع به ثبت رسید

کمپانی بزرگ مایگروسافت، از مدتی قبل در سکوت خبری در حال کار روی دستگاه تاشو خود است. به نظر می رسد این دستگاه که با کدنام Centaurus شناخته می شود، از دو صفحه نمایش جداگانه برخوردار باشد. حال بر اساس اخبار منتشر شده از سوی WindowsUnited، گفته می شود که مایکروسافت در لولا محصول جدیدش ابتکار به خرج داده و حق اختراع آن را نیز به ثبت رسانده است.

سرفیس انعطاف پذیر مایکروسافت

جالب ترین ویژگی در محصول جدید کمپانی مایکروسافت این است که فضای خالی لولای آن توسط مایع پر شده است. در دیگر دستگاه های تاشو، همواره شاهد مشکلاتی که این فضاهای خالی برای دستگاه ایجاد می کرد، بودیم. گاهی اوقات اشیاء خارجی وارد این فضا شده و هنگام باز و بسته شدن آن، صفحه نمایش دستگاه دچار آسیب می شد. حال پر شدن این فضا توسط مایع می تواند راه حل هوشمندانه ای برای در امان نگه داشتن دستگاه های تاشو باشد.

مایکروسافت در اقدامی هوشمندانه در ماه مارس سال گذشته، این اختراع را به ثبت رسانده است. به نظر می رسد که این کمپانی قصد دارد تا مجوز استفاده از آن را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد. دستگاه های سرفیس همواره الهام بخش کامپیوتر های خانگی بوده اند.

امتیاز نامه، جزئیات چگونگی عملکرد سخت افزاری در دستگاه تاشو مایکروسافت را به ما نشان می دهد، اما خبری از جزئیات نرم افزاری در آن نیست. با این حال گفته می شود که سیستم عامل جدید ویندوز لایت که برای چنین کامپیوترهایی طراحی شده، روی آن اجرا می شود. این بدین معناست که ویندوز 10 مایکروسافت برای چنین محصولات بهینه سازی نشده و این شرکت مجبور به توسعه نسخه جدیدی برای آن شده است. لازم به ذکر است؛ هنوز مشخص نیست که چه زمانی سرفیس انعطاف پذیر مایکروسافت در معرض دید عموم قرار می گیرد.

ارسال نظر