پیروی نکردن ایکس از برخی تحریمهای امریکا

طبق گزارش «پروژه شفافیت فناوری»(TTP) پلتفرم اجتماعی ایکس به افراد و گروه های تحریم شده اجازه می دهد برای دریافت سرویس پرمیوم هزینه پرداخت کنند.

پیروی نکردن ایکس از برخی تحریمهای امریکا

به گزارش کلیک به نقل از انگجت، این گزارش سوالاتی درباره پیروی ایکس از تحریم های آمریکا به وجود می آورد.

گزارش مذکور ۲۸ حساب کاربری تایید شده را یافته که به افراد و گروه هایی تعلق دارند که دولت آمریکا ‌آنها را تهدید ملی به حساب می آورد از جمله ۲ حساب متعلق به حزب الله، حساب های کاربری مرتبط با حوثی ها در یمن و حساب رسانه های دولتی ایران و روسیه.

از این تعداد ۱۸ مورد پس از آغاز طرح ایکس جهت دریافت تیک آبی با پرداخت هزینه، تایید شده اند.

در بخشی از گزارش مذکور آمده است: این واقعیت که ایکس کاربران را ملزم می کند ماهانه یا سالانه مبلغی را برای دریافت سرویس پرمیوم بپردازند، نشان می دهد این شبکه اجتماعی تراکنش های مالی با حساب های کاربری مذکور دارد و این امر احتمالا نقض قوانین تحریم های آمریکا به حساب می آید.

TTPاشاره می کند طبق سیاست های ایکس افراد تحریم شده اجازه ندارند برای سرویس های پرمیوم هزینه پرداخت کنند.

همچنین برخی از حساب های کاربری شناسایی شده در بخش پاسخ هایشان تبلیغاتی نیز داشتند. همین امر نشان می دهد آنها احتمالا از طرح اشتراک گذاری درآمد ایکس بهره می برند.

سیاست پرداخت هزینه برای تاییدیه ایکس یکی از مهم ترین تغییراتی است که پس از خرید پلتفرم توسط ایلان ماسک انجام شده است.

براساس قوانین این شبکه اجتماعی هر فردی که حق اشتراک پرمیوم ایکس را داشته باشد می تواند هزینه تیک آبی را بپردازد. ایکس از کاربران نمی خواهد هویت خود را ثبت کنند.

ایکس هنوز به درخواست های اظهار نظر پاسخی نداده اما به نظر می رسد این شبکه اجتماعی تیک آبی را از برخی حساب های کاربری ذکر شده در گزارشTTP حذف کرده است.

 

ارسال نظر