عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: وزیر ارتباطات در مسدود نشدن تلگرام نقش داشت!

رسانه کلیک - عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌ که وزیر ارتباطات در مسدود نکردن تلگرام دخالت داشته و تخلف صریحی در این خصوص مرتکب شده است، گفت: تلگرام باید به‌ صورت کامل مسدودسازی شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس: وزیر ارتباطات در مسدود نشدن تلگرام نقش داشت!

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ نصرالله پژمانفر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سؤال که ایجاد و در اختیار قرار دادن امکانات وسیع تلگرام و تلگرام طلایی در فضای مجازی چه جهتی دارد، عنوان کرد: بر اساس مصوبه شورای عالی امنیت ملی باید از فعالیت تلگرام جلوگیری می‌ شد، اما با توجه به دستور قضایی نسبت به این موضوع فعالیت تلگرام جلوگیری نشده است و وب‌ سایت و اپلیکیشن شبکه اجتماعی تلگرام باید مسدودسازی کامل شود ( دستور قضایی فیلترینگ تلگرام صادر شد؛ قطع دسترسی به اپلیکیشن و نسخه وب سایت ).

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروز ارتباطات با تلگرام و تلگرام طلایی در حال انجام است و دسترسی‌ های غیرمعقول به اطلاعات مردم اتفاق می‌ افتد که خلاف قانون است، با دستور مقام قضایی مسدودسازی تلگرام باید به نحوی باشد که محتوای شبکه تلگرام به هیچ وجه حتی با فیلترشکن قابل دسترسی نباشد.

وی با تأکید بر اینکه فیلترینگ تلگرام از وظیفه وزارت ارتباطات و فناوری بوده و بدون هماهنگی این وزارتخانه امکان‌ پذیر نیست، ادامه داد: با توجه به تاکیدات صریحی که از طرف دستگاه قضایی شده است، مسدود نکردن کامل تلگرام با چه توجیهی از سوی وزارت ارتباطات انجام شده است!

پژمانفر تصریح کرد: تخلف صریحی را وزیر ارتباطات مرتکب شده است و خود شخص وزیر در مسدود نساختن کامل تلگرام دخالت داشته که باید جلوی این کار گرفته شود.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هر مشکلی که در خصوص مسدود نکردن کامل تلگرام داریم متوجه وزیر ارتباطات است که امیدوارم کمیسیون امنیت ملی با توجه به ارجاعی که در این خصوص شده است در دستور کار قرار دهد، تا وزیر به سوالات در خصوص مسئله مسدود نکردن تلگرام توضیح دهد.

ارسال نظر