خبر «فیلتر تلگرام تا 20 روز دیگر» تکذیب شد!

رسانه کلیک - یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که خبر فیلتر شدن شبکه اجتماعی تلگرام تا 20 روز دیگر صحت ندارد و طرح موضوع فیلترینگ تلگرام از سوی یکی از نمایندگان مجلس آن هم ظرف 20 روز آینده تعجب‌ برانگیز است.

خبر «فیلتر تلگرام تا 20 روز دیگر» تکذیب شد!

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا؛ علیرضا رحیمی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در مطلبی در کانال تلگرامی‌ اش با عنوان «حضور دو کمیسیون برای تلگرام»، عنوان کرد: امروز طبق هماهنگی‌ های قبلی جلسه مشترک کمیسیون‌ های امنیت ملی و اقتصاد با حضور وزیر ارتباطات و رییس شورای عالی فضای مجازی در محل کمیسیون امنیت ملی به مدت دو ساعت برای بررسی وضعیت تلگرام و استماع سخنان مقامات ذیربط و رویکرد دولت و شورای عالی فضای مجازی تشکیل شد.

وی ادامه داد: در موضوع استفاده از شبکه‌ های اجتماعی داخلی به جای تلگرام توسط کاربران ایرانی، آقای بروجردی مقدمه سخنانش را با عبارت «مهاجرت مقدس از خانه بیگانه به خانه خودی» بیان کرد و آقای فیروزآبادی نیز عبارت «کوچ داوطلبانه» را ترجیح داد. به رغم انتظار قبلی هیچ سخنی توسط هیچ یک از مقامات حاضر در جلسه در خصوص فیلتر شدن شبکه اجتماعی تلگرام مطرح نشد، نه به عنوان تصمیمی که در مرجع دیگر گرفته شده و نه به عنوان رویکرد اول یا فوری دولت.

این عضو هیات رییسه فراکسیون امید در خصوص فیلتر شدن شبکه اجتماعی تلگرام بیان کرد: متاسفانه یکی از نمایندگان بعد از جلسه در مصاحبه‌ ای اعلام داشته که ظرف ۲۰ روز آینده تلگرام بسته می‌ شود که چنین اظهاری واقعا جای تعجب داشت آن هم در شرایطی که مطلقا هیچ مسئولی چنین اظهاری در جلسه نداشته است. چنین تاکتیکی بی‌ تردید بازی با روان مردم و مردود است ( کمتر از 20 روز دیگر تلگرام فیلتر می شود ).

رحیمی همچنین به بخشی از صحبت‌ های کریمی قدوسی در این جلسه اشاره و اظهار کرد: آقای کریمی قدوسی به وزیر ارتباطات پیشنهاد کرد ابهامات خود را از رهبری استفتاء کنید. ایشان فورا جواب می‌ دهند و همان جواب را لایحه کنید و به مجلس بفرستید تا اینجا تبدیل به قانون شود و اجرا کنید.

وی همچنین گفت: بزرگ‌ نمایی موضوع گرام (ارز رمزگذاری شده‌ ای که تلگرام اعلام کرده در نیمه دوم سال جاری میلادی مورد تست و اجرا قرار می‌ دهد) توسط مسئولان شورای عالی فضای مجازی در رسانه ملی به عنوان تهدید اقتصادی، موضوعی بود که به مسئولان یادآور شدیم چون بزرگ کردن چنین موضوعی بیشتر نشانی از شکنندگی ساختار پولی و بانکی کشور خواهد بود تا قدرت و توان «گرام» و ارزهای دیجیتالی.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: در شرایطی که موضع رسمی کشور نسبت به بیت‌ کوین هنوز تعیین نشده است، هراس از «گرام» به عنوان نسل سوم ارز دیجیتال (که هنوز متولد نشده است) به جای برنامه اقناعی بیشتر تاثیر منفی روانی در کاربران و شهروندان خواهد داشت تا اینکه بخواهد اثر بازدارندگی از اختلال اقتصادی ایجاد کند.

رحیمی در پایان یادآور شد: در این جلسه وزیر ارتباطات اعلام کرد پنج لایحه در حوزه فضای مجازی و IT آماده کردیم که لایحه حفاظت از داده‌ ها را به دلیل اهمیت حفظ حریم خصوصی کاربران به زودی و با قید فوریت به مجلس ارسال خواهیم کرد.

ارسال نظر