اعتراض توییتری کارمندان فیسبوک به سیاست‌های مدیرعامل خود

رسانه کلیک - کارمندان فیسبوک با استفاده از شبکه اجتماعی توئیتر نارضایتی خود درباره تصمیم مارک زاکربرگ برای حذف نکردن پست‌های دونالد ترامپ را اعلام کردند. ترامپ در این پست‌ها اشاره کرده بود باید به معترضان در این کشور شلیک شود.

اعتراض توییتری کارمندان فیسبوک به سیاست‌های مدیرعامل خود

توئیتر به پیام ترامپ با مضمون «با شروع غارت، شلیک گلوله نیز آغاز می شود» برچسب هشدار افزوده بود، اما فیسبوک در این پیام هیچ تغییری ایجاد نکرد.

مارک زاکربرگ در پستی این عمل را توجیه کرد و نوشت: افراد بسیاری را می‌شناسم که از عدم تغییر در پست رئیس جمهور ناراحت هستند اما موضع ما این است که باید هر چه بیشتر امکان ابراز عقاید را فراهم کنیم؛ مگر آنکه این ابراز عقیده به ایجاد خطر یا ضرری منجر شود که به طور مشخص در سیاست‌های ما ذکر شده است.

به گزارش نیویورک تایمز، درهمین راستا کارمندان فیسبوک به طور مجازی کار خود را ترک کردند تا نسبت به تصمیم شرکت برای واکنش نشان ندادن به پست ترامپ اعتراض کنند.

تعدادی از کارمندان فیسبوک برای حمایت از معترضان در سراسر کشور مرخصی گرفتند.

جیسون تاف مسئول بخش مدیریت محصول فیسبوک در توییتر خود نوشت: من در فیسبوک کار می کنم و نسبت تصویری که از ما نشان داده می‌شود، افتخار نمی‌کنم. بخش اعظم همکارانی که با آن‌ها صحبت می‌کنم نیز همین احساس را دارند. ما کاری می‌کنیم تا صدای مان شنیده شود.

ارسال نظر