بهترین فیلم های گری اولدمن که به هیچ عنوان نباید از دست بدهید

رسانه کلیک –  در این مطلب به سراغ یکی از بزرگان سینمای هالیوود یعنی گری اولدمن رفته و طی دو بخش، به معرفی 10 مورد از بهترین فیلم های او می پردازیم.

بهترین فیلم های گری اولدمن که به هیچ عنوان نباید از دست بدهید

گری اولدمن بازیگر و فیلم ساز انگلیسی است که طرفداران بسیاری در هالیوود دارد. وی فعالیت حرفه ای خود را در سال 1982 و با نقش آفرینی در فیلم Remembrance آغاز کرد و 35 سال بعد، با بازی فوق حرفه ای خود در The Darkest Hour موفق شد هر سه جایزه اسکار، گلدن گلوب و بفتا را به دست بیاورد. اولدمن جزو آن دسته از هنرپیشگانی است که در نقش های کوتاه و جزیی نیز بسیار جذاب و تاثیرگذار ظاهر می شود. با ما در بخش اول معرفی بهترین فیلم های گری اولدمن همراه باشید.

Meantime

  • تاریخ اکران: 1983
  • امتیاز IMDB: 7.2

کالین (تیم راث) جوانی کند ذهن و عقب مانده است که همراه با خانواده اش در یک خانه محقر زندگی می کنند. او و برادرش مارک (فیل دنیلز) هر روز در حال دعوا مشاجره هستند؛ تا اینکه کالین یک پیشنهاد کاری از سوی عمه اش دریافت می کند. اینجاست که حسادت لحظه ای دست از سر مارک بر نمی دارد و همین منجر به بروز حوادث خنده داری می شود. گری اولدمن در این فیلم در نقش پسر همسایه یاغی و پرخاشگر کالین به روی صحنه رفته که سعی دارد با او طرح دوستی بریزد.

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

  • تاریخ اکران: 1990
  • امتیاز IMDB: 7.5

داستان درباره دو شخصیت فرعی نمایشنامه هملت یعنی روزنکرانتز (تیم راث) و گیلدنسترن (گری اولدمن) است. این دو حین رفتن به قلعه الزینور و پس از ملاقات با دوستشان هملت، مشغول بحث و گفتگوی فلسفی درباره تقابل بین اراده و تقدیر می شوند و هر یک سعی می کنند تا با بیان تجارب غلط، مواضع پوچ خود را به اثبات برسانند. کمدی-درام Rosencrantz & Guildenstern Are Dead جزو آن دسته از آثاری است که مخاطب را به مدت 118 دقیقه سرگرم و مجذوب خود می کند.

Bram Stoker's Dracula

  • تاریخ اکران: 1992
  • امتیاز IMDB: 7.4

ولاد دراکولا (گری اولدمن) یک شهروند غیور رومانیایی است که به جنگ با ترک ها می رود. وی پس از بازگشت به خانه در می یابد که همسرش الیزابتا دست به خودکشی زده است. ولاد ایمان خود را از دست داده و تبدیل به یکی از خونخوارترین هیولاهای قرن می شود. وی پس از مدتی در می یابد که روح همسرش درون زنی به نام مینا حلول کرده و برای همین شتابان به سوی لندن می رود؛ اما در آنجا نیز خرابی های بسیاری به بار می آورد.

Léon: The Professional

  • تاریخ اکران: 1994
  • امتیاز IMDB: 8.5

گری اولدمن این بار در نقش یک قاتل بی رحم و سردسته یک گروه خلافکار به نام نورمن استنسفیلد ظاهر شده است. تک تک اعضای خانواده ماتیلدای 12 ساله (ناتالی پورتمن) توسط زیردستان استنزسفیلد به قتل رسیده اند. ماتیلدا پس از فرار از چنگ آن ها، به لئون (ژان رنو) پناه می برد؛ یک قاتل حرفه ای که خود را پاک کننده می خواند. ماتیلدا از لئون تقاضا می کند تا رسم و راه آدم کشی را به او یاد دهد تا بلکه بتواند انتقام برادر 5 ساله اش را از اعضای گروه استنسفیلد بگیرد.

Immortal Beloved

  • تاریخ اکران: 1994
  • امتیاز IMDB: 7.4

این فیلم در واقع بخشی از زندگی آهنگساز مشهور آلمانی یعنی لودویگ فان بتهوون و کشمکش های دردناک او با کم شنوایی را به تصویر می کشد. پس از درگذشت بتهوون (گری اولدمن) در سال 1827، دستیار او یعنی شیندلر، به دنبال زنی می رود که در نامه های عاشقانه لودویگ از وی به عنوان معشوق جاودانه یاد شده است. پس از حل این معما به وسیله شیندلر شاهد فلش بک هایی در فیلم هستیم که نحوه تبدیل شدن بتهوون از یک جوان پر شور به یک نابغه موسیقی را به خوبی نشان می دهند.

ارسال نظر