بهترین فیلم های جولیان مور که ارزش یک بار دیدن را دارند

رسانه کلیک - جولیان مور یکی از ستاره های پرافتخار سینمای هالیوود است که سابقه حضور در فیلم های ارزشمندی را در کارنامه خود دارد. در بخش اول معرفی بهترین فیلم های مور همراه ما باشید.

بهترین فیلم های جولیان مور که ارزش یک بار دیدن را دارند

جولیان مور یکی از چهره های شناخته شده در هالیوود است که در سال 1990 و با بازی در فیلم Tales from the Dark Side قدم به عرصه سینما گذاشت. او طی سه دهه فعالیت حرفه ای خود توانسته افتخارات و جوایز بسیاری را به دست آورد که در میان آن ها یک جایزه اسکار، سه گلدن گلوب و یک بفتا نیز به چشم می خورد. ما در اینجا قصد داریم تا طی دو بخش، 10 مورد از بهترین فیلم های جولیان مور را به شما معرفی کنیم.

The End of the Affair

  • تاریخ اکران: 1999
  • امتیاز IMDB: 7.1

موریس بندریکس (رالف فاینز) یک نویسنده جوان است که شیفته و دلباخته دختری به نام سارا (جولیان مور) می شود. اما سارا پس از مدتی او را رها کرده و با مرد دیگری به نام هنری ازدواج می کند. دو سال بعد موریس با این مرد قرار ملاقات می گذارد تا بلکه سر از کارهای سارا در بیاورد. هنری که گمان می کند همسرش اکنون با فرد دیگری وارد رابطه شده، به کمک موریس کارآگاهی را برای تعقیب سارا استخدام می کند. به مرور رازهایی برای این دو برملا می شود که هیچ یک انتظار آن را نداشته اند.

Magnolia

  • تاریخ اکران: 1999
  • امتیاز IMDB: 8.0

فیلم مگنولیا درباره نه شخصیت مختلف با داستان های متفاوت است که به یکدیگر گره خورده اند. داستان از آنجا شروع می شود که دو بیمار سرطانی که هر دو در انتظار مرگ هستند، با یکدیگر برنامه تلویزیونی راه می اندازند. آن ها عضوی از یک خانواده از هم گسیخته و غیر صمیمی بوده که هر کدام در نقطه ای از شهر زندگی می کنند و هیچ خبری از حال یکدیگر ندارند. اما شرایط موجود باعث شده تا تغییرات عمده ای در حال افراد به وجود بیاید. جولیان مور در نقش همسر بی عاطفه یکی از بیماران به روی صحنه رفته که در واپسین لحظات عمر همسرش به او علاقه مند می شود.

The Shipping News

  • تاریخ اکران: 2001
  • امتیاز IMDB: 6.7

کویل (کوین اسپیسی) اخیرا با تراژدی های بسیاری در زندگی دست و پنجه نرم کرده است. او پس از آشنایی با یکی از اعضای فامیل که مدت ها از وی بی خبر بوده، تصمیم می گیرد تا به زادگاهش برگردد؛ به این امید که بتواند آینده خوبی را برای خود و کودک شش ساله اش بسازد. ویوی پروس (جولیان مور) یکی از افرادی است که نقش موثری را در تغییر حال کویل ایفا می کند. فیلم The Shipping News بر اساس رمان موفقی به همین نام ساخته شده و واقعا ارزش دیدن دارد.

The Hours

  • تاریخ اکران: 2002
  • امتیاز IMDB: 7.5

داستان The Hours در سه بازه زمانی مختلف اتفاق می افتد. ویرجینیا وولف (نیکل کیدمن) در اوایل قرن 19 در حال کار روی رمان جدید خود یعنی Mrs Dalloway است. چندین سال بعد یک خانم باردار به نام لارا براون (جولیان مور) در حالی که قصد دارد برای همسرش یک مهمانی غیر منتظره را تدارک ببیند، با کتاب وولف آشنا شده و نمی تواند دست از خواندن آن بکشد. حدود نیم قرن بعد، کلاریسا (مریل استریپ) که او نیز در حال آماده سازی یک مهمانی برای دوست خود است این کتاب را می خواند. مور با بازی تاثیرگذار خود در این فیلم برای سومین بار نامزد دریافت اسکار شد اما در نهایت این همبازی او یعنی کیدمن بود که جایزه را با خود به خانه برد.

Far from Heaven

  • تاریخ اکران: 2002
  • امتیاز IMDB: 7.3

داستان فیلم در دهه 50 میلادی رخ می دهد. جولیان مور این بار در نقش یک خانم خانه دار کامل و بدون نقص به نام کتی به روی صحنه رفته که خود و خانواده اش را بسیار خوشبخت می داند. او پس از مدتی در می یابد که همسرش به وی خیانت کرده و دچار ضربه روحی شدیدی می شود. اینجاست که کتی، برای درد دل کردن و بیان نگرانی هایش، کسی به جز باغبان سیاه پوست خانه شان را پیدا نمی کند. طولی نمی کشد که زندگی این سه نفر به یک باره از این رو به آن رو می شود.

ارسال نظر