شرکت TSMC سال آینده تراشه های 5 نانومتری تولید می کند

رسانه کلیک - افزایش تقاضا برای نسل پنجم تلفن همراه باعث خواهد شد که شرکت TSMC با سرعت بیشتری فرایند تولید تراشه های 5 نانومتری را پیش بگیرد.

شرکت TSMC سال آینده تراشه های 5 نانومتری تولید می کند

انتظار می رود تقاضا برای تراشه در سال جاری میلادی کاهش پیدا کند؛ با این حال این موضوع در تمام بخش ها صادق نیست. بر اساس اعلام شرکت تایوانی TSMC، تقاضا برای تراشه های قدرتمند به علت شبکه ارتباطی 5G افزایش پیدا کرده است. در همین راستا، شرکت TSMC تراشه های پیشرفته خود را زودتر از پیش بینی های گذشته تولید می کند. این موضوع در کنفرانس گزارش مالی این شرکت عنوان شده است.

در این کنفرانس، این شرکت تایوانی به این موضوع اشاره کرده که تراشه های 5 نانومتری آن در نیمه اول سال آینده میلادی به تولید انبوه می رسد. در همین راستا، شرکت ها می توانند پردازنده های 5 نانومتری خود را سال آینده وارد بازار کنند. این تراشه ها در مقایسه با پردازنده های 5 نانومتری ابعاد کوچک تری دارند و همچنین انرژی کمتری مصرف می کنند.

شرکت TSMC

معماری 5 نانومتری این امکان را فراهم می کند تا پردازنده های مورد استفاده در گوشی های هوشمند در گجت های پوشیدنی قرار بگیرند. در همین راستا، عینک های واقعیت افزوده و همچنین هدفون های بی سیم قدرتمندتر می شوند و انرژی کمتری مصرف می کنند. گوشی های هوشمند 5G با استفاده از این تراشه ها قدرت بالایی تولید می کنند؛ با این حال نیاز به انرژی کمتری دارند و همچنین دمای آن ها افزایش پیدا نمی کند.

هم اکنون بسیاری از تراشه های موجود در بازار با لیتوگرافی 7 نانومتری توسعه یافته اند که برای مثال می توان به چیپست اسنپدراگون 855 اشاره کرد. در حالی که شرکت TSMC خود را برای تولید پردازنده های 5 نانومتری آماده می کند، همچنان به تولید تراشه های 7 نانومتری ادامه می دهد تا پاسخگوی نیاز بازار باشد.

ارسال نظر