چرا آموزش زبان انگلیسی به کودکان یک ضرورت است؟

رسانه کلیک - آموزش زبان انگلیسی به کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است. در ادامه این مطلب شما را با آکادمی زبان دیاکو بیشتر آشنا می کنیم.

چرا آموزش زبان انگلیسی به کودکان یک ضرورت است؟

همان‌طور که می‌دانید زبان انگلیسی، زبان رسمی ۵٣ کشور است و از هر ۵ نفر یک نفر می‌تواند به این زبان سخن بگوید. امروزه یکی از دغدغه‌های مهم خانواده‌های ایرانی آموزش زبان انگلیسی به کودکان خود به به صورت صحیح و اصولی است. در این مطلب قصد داریم تا با روش‌های یادگیری این زبان بین المللی به کودکان آشنا شویم.

در ایران بحث آموزش زبان انگلیسی به کودکان همواره با سوال‌های فراوانی از سوی بسیاری از والدین عزیز همراه بوده است. این که کودک از چه سنی و با چه متدی می‌بایست شروع به یادگیری زبان انگلیسی نماید؟ و یا تا چه میزان می‌بایست در طی روز در محیط و فضای انگلیسی زبان قرار گیرد؟ نقش کارتون‌ها و انیمیشن‌های زبان اصلی در پیشرفت انگلیسی کودکان تا چه حد است؟ و سوالات دیگری از این دست که ما در این مقاله سعی می‌کنیم به آن‌ها پاسخ دهیم.

در مرحله اول می‌بایست به این نکته اشاره کرد که در دنیای امروز یادگیری زبان انگلیسی از سنین کودکی بسیار مورد توجه والدین قرار گرفته و در سراسر دنیا بسیاری از مهدهای دوزبانه و مراکز پیش دبستانی بخش عمده‌ای از برنامه‌های خود را به آموزش زبان انگلیسی اختصاص داده‌اند.

پدرو مادرها باید این نکته را درنظر داشته باشند که دانستن زبانی به غیر از زبان مادری، قدرت ذهنی فرزندشان را به طور چشمگیری افزایش داده و آن‌ها را با فرهنگ و ملل مختلف در سراسر دنیا آشنا می‌نماید. در ضمن دانستن زبان انگلیسی برای خانواده‌هایی که قصد مهاجرت دارند، به کودکان امکان تحصیل در مدارس بین‌المللی و دوره‌های آموزشی کاربردی درسراسر جهان را می‌دهد.

به گمان بسیاری از خانواده‌های ایرانی آموزش زبان دوم خصوصا زبان انگلیسی، در سنین پایین سبب بروز اختلالات و مشکلات زبان شناسی در کودک خواهد شد. در صورتی که تحقیقات جدید این فرضیه را به صورت کامل رد کرده و پیشنهاد می‌شود که آموزش این زبان به صورت غیر مستقیم از مراحل آغازین تولد شروع شود.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که فرد آموزش دهنده (چه مادر کودک چه معلم) می‌بایست دانش، تلفظ و لهجه صحیحی داشته باشد تا با آموزش درست و گام به گام روند آموشی کودکان را در مسیر درستی هدایت نماید.

بنا بر تحقیقات صورت گرفته کودکان از بدو تولد تا ۲ سالگی در دوره سکوت یا به اصطلاح Silent period قرار دارند و در این مدت اصوات و آواهای پیرامون خود را می‌شنوند و این صداها در ذهن و ضمیر ناخودآگاه آنها می‌نشیند. لذا بسیار توصیه می‌شود تا در محیط منزل سعی شود صوت انگلیسی در غالب شعر، ‌ترانه و یا کارتون پخش شود. تاثیر شگرف این کار را پس از دو سالگی که کودک شما به حرف آمد خواهید دید.

مطلوب است که از سن ۲ و یا ۳ سالگی کودک خود را در مهد‌های آموزشی دو زبانه ثبت نام کنید تا با مربیان حرفه‌ای و مجرب، انگلیسی را در غالب شعر و سرود و رقص یاد بگیرند. نکته مهم دیگر این است که کودکان در سنین ۳ تا ۵ سال انگلیسی را معمولا در غالب بازی‌های حرکتی و فعالیت‌های گروهی با دیگر کودکان می‌آموزند، پس این فضا را برایشان مهیا سازید.

اما انگلیسی برای کودکان سنین ۶ سال به بالا شکل جدی تری به خود می‌گیرد و کودکان دراین سن کم‌کم می‌بایست خواندن و نوشتن انگلیسی را در یک آموزشگاه زبان کودکان بیاموزند. آکادمی زبان دیاکو با بهره‌مندی از مدرسین و مربیان مجرب از سال ۸۵ در حوزه آموزش کودک و نوجوان فعال بوده است. حس رضایتمندی بالای ۹۰٪ والدین و پیشرفت قابل ملاحظه مکالمه کودکان در سیستم آموزشی دیاکو، از مواردیست که باعث شده در هر فصل طیف زیادی از پدر و مادرهای عزیز به این سیستم آموزشی اعتماد کرده و فرزندان خود را در دیاکو ثبت نام کنند. مربیان صمیمی و دلسوز در دیاکو صورت مستمر در کارگاه‌های عملی تدریس کودک شرکت می‌کنند و با جدیدترین متدهای آموزشی و روانشناسی و کار با کودک آشنا می‌شوند.

با تاکید برفراگیری چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی همراه با پخش ترانه‌های معروف انگلیسی مختص کودکان، شعر، بازی و خلاقیت سعی کرده‌ایم فضایی منحصر به فرد و دلپذیر برای کودکان فراهم نماییم. پاسخگویی به سوالات والدین عزیز، پیگیری وضعیت تمامی زبان‌آموزان و گزارش وضعیت پیشرفت هر کودک از موارد قابل توجه در دیاکو، بهترین آموزشگاه زبان کودکان در تهران است. ما اینجا در آکادمی زبان دیاکو سعی بر این داریم که با بروزترین و بهترین روش وکتب آموزشی مسیر یادگیری را برای فرزند دلبندتان راحت‌تر کنیم.

لطفا آموزش انگلیسی فرزندان خود را به هیچ وجه دست کم نگیرید و از همین حالا برای رقم زدن آینده‌ای روشن برایشان برنامه ریزی کنید.

شماره تماس آکادمی دیاکو: 72114-021

ارسال نظر