سونی Vision-S از راه رسید؛ خودروی سدان تمام الکتریکی

رسانه کلیک - سونی Vision-S در نمایشگاه CES 2020 معرفی شد. این خودروی برقی با همکاری شرکت های بوش، کنتیننتال، انویدیا و کوالکام توسعه پیدا کرده است.

سونی Vision-S از راه رسید؛ خودروی سدان تمام الکتریکی

سونی از یک خودروی سدان برقی رونمایی کرد. نمونه اولیه این خودرو در نمایشگاه CES 2020 در معرض دید عموم قرار گرفت. این شرکت ژاپنی با نمایش این محصول، به قدرت خود در فناوری های مربوط به خودرو اشاره کرد. سونی Vision-S با همکاری چندین شرکت مانند بوش، کنتیننتال، انویدیا و کوالکام به تولید رسیده است. این خودروی سدان برقی به 33 سنسور مجهز شده که احتمالا تعدادی از آن ها مربوط به فناوری خودران می شود.

سونی اطلاعات زیادی از این خودرو در اختیار رسانه ها قرار نداده؛ با این حال در روزهای آینده می توان آن را از نزدیک مشاهده کرد و اطلاعات بیشتری بدست آورد. این نمونه اولیه بسیاری از قابلیت ها و پیشرفت های سونی در بخش هوش مصنوعی، ارتباطات و تکنولوژی های ابری را به نمایش می گذارد.

سونی Vision-S

33 سنسور مورد استفاده در این خودرو در بخش بیرونی و داخلی آن حضور پیدا کرده اند. یکی از آن ها، سنسور تصویربرداری CMOS است که کیفیت بالایی دارد. از این سنسور برای تشخیص وضعیت جاده، اجسام و رنگ ها استفاده می شود. یکی دیگر از آن ها، Solid State LiDAR بوده که قادر به تشخیص اجسام در روز و شب است و رادار بعدی می تواند سرعت و فاصله را تشخیص دهد.

سونی Vision-S

در کابین از چندین سنسور ToF استفاده شده تا تعداد افراد و اجسام داخل و خارج خودرو را تشخیص دهد. تمام این سنسورها و فناوری ها توسط سونی با نام Safety Cocoon Concept شناخته می شود که قادر به تشخیص 360 درجه ای محیط اطراف خودرو است. سونی Vision-S به دو موتور 200 کیلوواتی مجهز شده و سرعت آن در مدت زمان 4.8 ثانیه از صفر به 100 کیلومتر بر ساعت می رسد. حداکثر سرعت آن برابر با 240 کیلومتر بر ساعت است.

ارسال نظر