پورشه 911 تبدیل به سودآورترین خودروی سال شد

رسانه کلیک - گزارش جدیدی به اینترنت راه پیدا کرده که پورشه 911 را به عنوان سودآورترین خودرو در این صنعت معرفی کرده است.

پورشه 911 تبدیل به سودآورترین خودروی سال شد

نسل 992 پورشه 911 موفقیت بزرگی در درآمد مالی 2019 سازنده خود به همراه داشته است ( مدل 2020 پورشه 911 مجهز به موتور قدرتمند رونمایی شد ). بر اساس گزارش جدیدی که در اختیار رسانه ها قرار گرفته، این محصول به عنوان سودآورترین خودروی سال شناخته شده است. پورشه با معرفی این خودرو در اوایل سال جاری میلادی به این موضوع اشاره کرد که نسل جدید پورشه 911 در مقایسه با گذشته کارایی بهتری دارد.

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی Auto News Europe، سود فروش هر دستگاه پورشه 911 برابر با 47 درصد است ( پورشه 911 کابریولت با موتور 443 اسب بخاری معرفی شد ). این خودرو در مجموع 29 درصد از درآمد پورشه را تشکیل می دهد. تنها خودرویی که در جهان سود بالاتری در مقایسه با نماینده پورشه در اختیار سازنده خود قرار می دهد، فراری F8 Tributo است. فروش هر دستگاه از این خودروی ایتالیایی، 50 درصد سود برای سازنده آن در پی دارد. با وجود این سود بالا، تنها 50 نمونه از آن به تولید می رسد و سهم 17 درصدی در درآمد کلی فراری دارد.

پورشه 911

بیشترین درآمدهای مربوط به فروش پورشه 911 را آپشن های گران قیمت آن تشکیل می دهند. یکی از تحلیلگران بلومبرگ در این زمینه اعلام کرده است:

در صورتی که فرض کنیم پورشه موفق به فروش 10 هزار دستگاه از این خودرو شود، سودی برابر با 500 هزار دلار نصیب این شرکت آلمانی می شود.

با توجه به افزایش فروش محصولات این شرکت در کشور چین، انتظار می رود عملکرد مالی آن بیش از پیش بهبود پیدا کند. پورشه 911 به عنوان نماد این برند در بازار جهانی شناخته می شود که این موضوع خود باعث افزایش سوددهی آن در آینده خواهد شد.

ارسال نظر