پیام رسان های دیگران را با ارسال این ایموجی مرموز از کار بیندازید!

رسانه کلیک - یکی از ایموجی ها که ضربه زدن روی آن باعث هنگ کردن اپلیکیشن های اندرویدی از قبیل پیام رسان های رایج تلگرام و واتس اپ می شود، به تازگی در دنیای تکنولوژی حسابی خبرساز شده است.

پیام رسان های دیگران را با ارسال این ایموجی مرموز از کار بیندازید!

به تازگی یک باگ در سیستم عامل اندروید کشف شده است که طی آن ضربه زدن روی یک ایموجی مرموز، هنگ کردن اپلیکیشن های اندرویدی یا فریز شدن آنها را در پی دارد. چنین اتفاقی ممکن است برای شما تعجب بر انگیز باشد، چرا که تنها با لمس یک ایموجی، اپلیکیشن های اندرویدی با کرش (Crash) مواجه می شوند.

پیامی که در زیر می بیند، قابلیت شگفت انگیزی را دارا بوده و تنها یک نقطه سیاه نیست. البته بد نیست بدانید که لمس هر قسمت از کادری که ایموجی ⚫ در آن قرار گرفته، موجب بروز اختلال در اپلیکیشن های اندرویدی می شود.

کرش اپلیکیشن های اندرویدی

حقیقت این است که بسیاری از ایموجی های موجود در سیستم عامل اندروید روی دستگاه های قدیمی نیز چنین پدیده ای را ایجاد می کنند، اما ظاهرا گوشی پیکسل 2 بعد از فریز شدن و گذشت مدت کوتاهی، از این اتفاق جان سالم به در می برد و نیازی به بستن اپلیکیشن مربوطه نیست.

کرش اپلیکیشن های اندرویدی

از آنجا که تایپ متون در مرورگر کروم با حالت متفاوتی نسبت به سایر اپلیکیشن ها روبرو می شود، لذا ضربه زدن روی این ایموجی در مرورگر یاد شده باعث ایجاد مشکل نمی شود، اما کپی کردن متن مشاهده شده در سایر اپلیکیشن ها، تبعات منفی در پی داشته و مشکل اشاره شده را به وجود می آورد.

تام اسکات از جمله اشخاص معروف در یوتیوب در این باره گفت:

ضربه زدن روی ایموجی ⚫ باعث اجرا شدن کدهای خاصی می شود که نحوه چینش چپ چین یا راست چین متن را مشخص می کند.

از آنجا که بسیاری از دستگاه های مدرن امکان تشخیص چپ چین یا راست چین بودن متون را دارا هستند، لذا تنها در شرایطی که ترکیب زیادی از کاراکترها در متن وجود داشته باشد، در موتور رندر سیستم عامل مشکل ایجاد می کند. اجرای این کدها و چینش مداوم متن به سمت چپ و راست باعث بروز مشکل در سیستم رندر شده و باعث کرش اپلیکیشن های اندرویدی می شود. بد نیست بدانید که سیستم عامل اندروید قادر به نمایش این کاراکتر است، اما زمانی که کاربر روی آن ضربه می زند، مشکل ایجاد می شود.

این موضوع را نمی توان مشکل آنچنان بزرگی به حساب آورد. چرا که کمتر کسی است که روی ایموجی ⚫ ضربه بزند. شایان ذکر است که تمامی اپلیکیشن هایی که قادر به نمایش این کاراکتر باشند (به جز مرورگر کروم)، مستعد کرش یا فریز شدن هستند. خوشبختانه این باگ بسیار خوش خیم بوده و نیازی به ریبوت شدن دستگاه نیست یا در صورت بروز مشکل، خطری برای اطلاعات شما در بر نخواهد داشت. این باگ اولین مورد در این زمینه نیست و مطمئنا آخرین نیز نخواهد بود.

در آینده نزدیک باید منتظر ارائه یک آپدیت جدید از سمت گوگل برای برطرف کردن ایراد اشاره شده باشیم. اما در حال حاضر برای جلوگیری از هنگ کردن اپلیکیشن های اندرویدی از ضربه زدن روی ایموجی ⚫ اجتناب کنید.

ارسال نظر