اپلیکیشن Gmail در اندروید به قابلیت دارک مود مجهز شد

رسانه کلیک – پس از اضافه شدن قابلیت دارک مود به نرم افزارها و اپلیکیشن های مختلف، اکنون نوبت به کاربران Gmail رسیده تا از این قابلیت مهم و کارردی بهره مند شوند.

اپلیکیشن Gmail در اندروید به قابلیت دارک مود مجهز شد

با اینکه شرکت گوگل در آخرین بروزرسانی اندروید 10، حالت تیره را به بسیاری از اپلیکیشن های اندروید اضافه کرده است، اما هنوز یک برنامه مهم باقی می ماند که کاربران اندروید مایل به مشاهده متن سفید در پس زمینه تیره در آن هستند. طبق نوشته های برخی از کاربران وب سایت Reddit، به نظر می رسد که گوگل در حال کار روی سرورهای اصلی Gmail جهت اضافه کردن قابلیت دارک مود به این اپلیکیشن پر طرفدار است.

پس از نصب این بروزرسانی، سه حالت انتخابی برای کاربر فعال می شود: حالت پیشفرض، روشن یا تیره. البته باید توجه داشت که این تغیر، تنها در نسخه نهایی اپلیکیشن Gmail با شماره 2019.08.18.267044774 اعمال شده است. با اینکه برخی کاربران اندروید هنوز نسخه جدید Gmail را بروزرسانی نکرده اند، اما گزارش داده اند که ویجت Gmail به طور خودکار به حالت تیره تبدیل شده است. در هر صورت، یک کاربر می تواند با ورود به اپلیکیشن Gmail و کلیک روی آیکون منوی همبرگر در سمت چپ نوار جستجو و انتخاب گزینه Setting> General setting، از بروزرسانی قابلیت دارک مود اطلاع پیدا کند.

هدف شرکت گوگل از اضافه کردن قابلیت دارک مود در برنامه های خود، مراقبت از چشم کاربران در برابر پس زمینه سفید آزاردهنده بسیاری از برنامه های اندروید است، به ویژه برنامه هایی که با زبان مخصوص Material Design گوگل ساخته شده اند. این برنامه های خاص دارای پس زمینه های سفیدی بوده که حالت ضعف و خشکی را به چشم کاربران القا می کنند. به علاوه، پس زمینه سفید در هنگام شب یا اتاق های تاریک، می تواند موجب حواس پرتی سایر افراد نزدیک یا حاضر در اتاق شود. قابلیت دارک مود ، رنگ سیاه نوشته را با رنگ سفید پس زمینه عوض کرده و یک متن سفید را در آن به نمایش می گذارد.

نسخه جدید Gmail در فروشگاه پلی استور قابل دانلود و بروزرسانی است. البته بروزرسانی نسخه جدید، فعال شدن قابلیت دارک مود را تضمین نمی کند.

ارسال نظر