اجاره نشینی در زمین‌های دولتی | طرح اجاره داری حرفه‌ای چیست؟

معاون وزیر راه و شهرسازی از اجرای طرح اجاره داری حرفه‌ای، برای کنترل قیمت‌ها در بازار اجاره مسکن خبر داد. 

اجاره نشینی در زمین‌های دولتی | طرح اجاره داری حرفه‌ای چیست؟

مستاجران به زودی اجاره نشینی در زمین‌های دولتی را تجربه می‌کتتد

به گزارش کلیک به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، محمود محمودزاده معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: «طرح اجاره داری حرفه‌ای، مجوزات لازم را دریافت کرده و آیین نامه آن در مراحل تصویب نهایی است. به زودی شرکت‌هایی برای اجاره داری حرفه‌ای در کنار بازار‌های سنتی راه اندازی می‌شوند تا بتوانند بازار اجاره را در کنار بازار سنتی ساماندهی کنند.»

آغاز طرح اجاره داری حرفه ای با ساخت۳۰۰ هزار واحد

طبق گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی، این اقدام یک نهادسازی جدید در قالب اجاره داری حرفه‌ای است و هدف گذاری که برای کنترل این بازار قرار گرفته شده، همان ۳۰۰ هزار واحد است و در صورتی که تقاضای بیشتری هم وجود داشته باشد ساخته می‌شود.

پیش از این افزایش اجاره‌بها موجب شده تا وزارت راه و شهرسازی برای کنترل اجاره بها در دی ۹۹ پیش‌نویس آیین‌نامه اجرایی حمایت از اجاره‌داری حرفه‌ای را به تصویب هیئت دولت برساند.

اجاره‌داری حرفه ای چیست؟

در طرح اجاره‌داری حرفه‌ای، سرمایه‌گذاران می‌توانند در اراضی دولتی اقدام به ساخت‌وساز کنند و سپس واحد‌های ساخته‌ شده را با تعرفه‌های در نظر گرفته‌شده از سوی وزارت راه و شهرسازی، به اقشار بدون مسکن، خانه اولی‌ها، زوج‌های جوان و… برای مدت معلوم واگذار کنند.

همچنین بخوانید:‌ کوچ طبقاتی تهرانی‌ها از شمال به مرکز، از مرکز به جنوب و از جنوب به حومه

ارسال نظر