پژوهش در مورد ارزهای رمزی ایرانی آغاز شد

رسانه کلیک - معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری از لزوم اجرای ارزهای رمزی خبر داد و گفت: ارزهای رمزی باید در برنامه‌ ای بلندمدت اجرایی شود.

پژوهش در مورد ارزهای رمزی ایرانی آغاز شد

به گزارش کلیک به نقل از ایبنا؛ سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره ایجاد ارز رمزی داخلی، عنوان کرد: با توجه به حرکت دنیا به سمت ارز رمزها و پیش‌ بینی آینده که نشان از حضور پررنگ این ارزها در عرصه جهانی دارد، مطالعه و بررسی این ارزها در داخل آغاز شده است.

وی اظهار داشت: در عین حال که حرکت دنیا به سمت استفاده از این ارزها است، اما همچنان بسیاری از ابعاد این ارزها نامفهوم و مبهم است.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، بیان کرد: بر همین اساس بررسی و اجرای این ارزها اقدامی نیست که در کوتاه مدت انجام شود و نیازمند برنامه‌ ای بلندمدت و قوی است.

با رونق و افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال در دنیا، بسیاری از کشورها برای کنترل این بازار به فکر ایجاد ارز دیجیتال داخلی یا ملی افتاده‌ اند تا هم از تکنولوژی روز دنیا عقب نباشند و هم بتوانند خرید و فروش این ارزها را در کشور خود قانونی و نظامند کنند.

ایران نیز از جمله کشورهایی است که به دنبال ایجاد ارز دیجیتال داخلی است و اخیر نیز محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ایجاد نخستین ارز دیجیتال به صورت آزمایشی خبر داد و گفت: با استفاده از ظرفیت‌ های موجود ارتباطات و فناوری اطلاعات در عرصه بانکداری و نظام مالی کشور و نیز ظرفیت بالای جوانان کشور، مذاکراتی شد تا نخستین ارز دیجیتال طراحی شده در کشور را به صورت آزمایشگاهی پیاده‌ سازی و این مدل را برای بررسی و تایید به نظام بانکی کشور عرضه کند ( پیاده سازی نخستین ارز دیجیتال کشور ).

در همین راستا مطالعه و بررسی این ارزها در ایران آغاز و بررسی و مطالعه بر عهده پژوهشکده پولی و بانکی گذاشته شده و پست بانک نیز به عنوان بانک عامل، برای دریافت طرح‌ های پیشنهادی فراخوانی داده تا با جمع‌ بندی‌ های لازم، با همکاری بانک مرکزی، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، پژوهشکده پولی و بانکی و همچنین پست بانک برای نمونه و معرفی ارزهای رمزی، اجرایی شود ( نخبگان کشور برای طراحی «ارز دیجیتال ملی» به همکاری فراخوانده شدند ).

ارسال نظر