شکایت سهامدار توییتر از ایلان ماسک

شکایت یک سهامدار شرکت توییتر از ایلان ماسک به علت دیر افشا کردن خرید سهام این شرکت، جدیدترین حاشیه مربوط به ثروتمندترین فرد دنیاست.

شکایت سهامدار توییتر از ایلان ماسک

به گزارش کلیک به نقل از ایسنا، مارک بین راسلا سهامدار توییتر از ایلان ماسک برای تقلب در اوراق بهادار در دادگاه فدرال منهتن شکایت کرد.

او به دنبال آن است تا نماینده گروهی از سرمایه‌گذاران باشد که سهام توییتر را از ۲۴ مارس تا اول آوریل فروخته‌اند.

این سهامدار توییتر مدعی است تاخیر ایلان ماسک در افشای خرید سهام توییتر، به سرمایه‌گذاران دیگر ضرر زده و حدود ۱۴۳ میلیون دلار به نفع ایلان ماسک تمام شده است.

تحت قوانین سهام، ماسک می‌بایست ظرف مدت ۱۰ روز بعد از خرید 5 درصد یا بیشتر از سهام توییتر، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار اطلاع دهد. اما ماسک اسناد مربوط در کمیسیون بورس و اوراق بهادار را تا چهارم آوریل یا ۱۱ روز پس از این خرید تنظیم نکرد و تا آن زمان ماسک بیش از ۹ درصد سهام این شرکت رسانه اجتماعی را خریداری کرد و به بزرگترین سهامدار توییتر تبدیل شد.

مارک بین راسلا در شکایتش اعلام کرده که ماسک با عدم اطلاع به‌موقع خرید سهام به رگولاتورهای فدرال، موفق شده است سهام توییتر را به قیمت ارزان‌تری خریداری کند.

طبق این شکایت، ماسک اظهارنامه‌های گمراه‌کننده و نادرستی داشته و به سرمایه‌گذاران اعلام نکرده که 5 درصد سهام توییتر را خریداری کرده است.

تنها چند روز پس از علنی کردن خرید سهام توییتر، در هفته جاری ایلان ماسک انصراف از پیوستن به هیئت مدیره توییتر را اعلام کرد.

ارسال نظر