روسیه به اوکراین حمله کرد

شرق اوکراین مورد حملات نظامی ارتش روسیه به فرمان پوتین قرار گرفت. 

روسیه به اوکراین حمله کرد

آغاز حمله نظامی روسیه به شرق اوکراین

به گزارش کلیک به نقل از باشگاه خبرنگارن، «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه فرمان آغاز عملیات نظامی ویژه ارتش این کشور در منطقه دونباس اوکراین را صادر کرد.

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، رییس جمهور روسیه در سخنانی غیرمنتظره در تلویزیون این کشور درگیری روسیه و اوکراین را اجتناب ناپذیر خواند و گفت: «در پی درخواست رهبران دو منطقه خودخوانده شرق اوکراین از روسیه برای کمک به آن‌ها در دفع حمله ارتش اوکراین، عملیات نظامی روسیه در شرق اوکراین آغاز شد. عملیات ارتش روسیه برای حفاظت از امنیت منطقه دونباس آغاز شده است.»

پوتین اوضاع شرق اوکراین را به علت حملات این کشور و دخالت‌های خارجی در امور اوکراین وخیم خواند و گفت شرایط به گونه‌ای است که اقدام قاطع مسکو را اقتضا می‌کند.

رییس جمهور روسیه همچنین گفت در صورت مداخله کشور‌های خارجی، روسیه فورا واکنش نشان خواهد داد.

وی تاکید کرد: «روسیه در حال انجام «عملیات نظامی ویژه» در اوکراین است و هدف مسکو غیرنظامی کردن و عاری کردن این کشور از نازیسم است و نه اشغال این کشور.»

پوتین پس از حمایت از استقلال دو منطقه لوهانسک و دونتسک، در راستای حمایت از مردم روس زبان شرق اوکراین فرمان آغاز عملیات نظامی در این منطقه را صادر کرد. این در حالی است که شب گذشته نیز تحولات مهمی در صحنه بین الملل در ارتباط با حوادث اوکراین به وقوع پیوست.

همچنین بخوانید: سازمان ملل متحد فرستادن نیرو به مناطق جدایی‌طلب اوکراین را محکوم کرد

ارسال نظر