هرمزگان یکی از استان‌ های موفق در زمینه کسب و کارهای نوپا است

رسانه کلیک - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، هرمزگان را یکی از استان‌ های موفق در کسب و کارهای نوپا دانست.

هرمزگان یکی از استان‌ های موفق در زمینه کسب و کارهای نوپا است

به گزارش کلیک به نقل از فارس؛ محمدجواد آذری‌ جهرمی وزیر ارتباطات در نشست خبری برخط با خبرنگاران کشور که بصورت آنلاین از طریق شبکه بومی اشتراک ویدیو آنلاین انجام شد، در پاسخ به این پرسش که یکی از موضوعات مورد تاکید وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حمایت از کسب و کارهای نوپای فاواست و از آنجا که این موضوع مورد تاکید ویژه دولت هست و در استان هرمزگان نیز چنین شرکت‌ هایی در قالب استارتاپ در حال شکل‌گیری است، چه حمایت‌ های ویژه‌ ای از محل اعتبارات ملی و استانی صورت گرفته و نحوه ارائه این تسهیلات به چه شکل خواهد بود، عنوان کرد: مهم‌ ترین بحث در این حوزه ایجاد زیست بوم برای فعالیت کسب و کارهای نوپاست که بصورت کشوری در حال پیگیری هستیم.

وی با بیان اینکه ایجاد زیست بوم کسب و کار بسیار حائز اهمیت است، اظهار کرد: برخی از این اقدامات بصورت کشوری در حال پیگیری است تا اقتصاد کشور در این زمینه تسهیل شود.

آذری‌ جهرمی همچنین درباره برنامه‌ ها و اقدامات این وزارتخانه در راستای حمایت از کسب و کارهای نوپا بیان کرد: قرار است که در هر استان با توجه به ظرفیت‌ های آن از کسب و کارهای موجود حمایت تا زمینه تجاری‌ سازی این کسب و کارها فراهم آید.

وی همچنین به اجرا و پیگیری طرح تکاپو با کمک وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اشاره کرد که در هفت استان پیاده‌ سازی شده و نتایج مثبتی داشته و قرار است به همه استان‌ ها تسری پیدا کند که در راستای اصلاح زیست‌ بوم در کوتاه مدت حرکت شود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص استان‌ های موفق در کسب و کارهای نوپا افزود: در پارک علم و فناوری هرمزگان کسب و کار نوپای موفقی وجود دارد؛ از این رو رییس جمهور نیز در سفر به این استان از سه شرکت تجلیل کرد که این نشان از فعالیت خوب کسب و کارهای نوپا و فعالین این حوزه است.

آذری جهرمی تصریح کرد: استان هرمزگان هم از لحاظ گردشگری و هم از لحاظ خدمات ظرفیت‌ های خوبی برای رشد دارد و می‌ تواند بصورت بالفعل در اختیار اقتصاد کشور قرار گیرد.

ارسال نظر