دبیرخانه کمیته اینترنت اشیا تشکیل می‌ شود

رسانه کلیک - دبیرخانه کمیته اینترنت اشیا و فناوری های مرتبط در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات تشکیل می‌ شود.

دبیرخانه کمیته اینترنت اشیا تشکیل می‌ شود

به گزارش کلیک به نقل از مهر؛ آزمایشگاه پژوهشکده فناوری اطلاعات مرکز تحقیقات مخابرات ایران (پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات) مسئولیت دبیرخانه کمیته «اینترنت اشیا و فناوری های مرتبط» را برعهده گرفت.

این تصمیم در حاشیه نشست کمیته ملی برق و الکترونیک ایران (INEC)، برای تاسیس کمیته فرعی ISO/IECJTC۱/SC۴۱ در نظر گرفته شد که پس از معرفی کاندیداها و رای گیری به عمل آمده، فرزاد ابراهیمی به عنوان رییس کمیته و محمد آزادنیا (سرپرست آزمایشگاه فناوری اطلاعات) به عنوان دبیر کمیته اینترنت اشیا و فناوری های مرتبط انتخاب شدند.

در این نشست، ترکیب هیات رییسه کمیته شامل رییس و دبیر کمیته، از طریق برگزاری انتخابات در محل سازمان ملی استاندارد ایران مشخص شد.

سازمان ملی استاندارد ایران با توجه به اهمیت استاندارد سازی و کاربرد استانداردهای بین المللی در عرصه تجارت جهانی و ساماندهی هر چه بیشتر مشارکت جمهوری اسلامی ایران در فعالیت های کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک (IEC)، اقدام به تشکیل کمیته‌ های متناظر با کمیته های فنی (IEC) کرده است که این کمیته ها وظیفه تدوین استانداردهای بین المللی دو حوزه برق و الکترونیک را بر عهده دارند.

بر این اساس تصمیم برای ایجاد دبیرخانه کمیته اینترنت اشیا و فناوری های مرتبط نیز با این هدف صورت گرفته است.

ارسال نظر