فروش مرورگر اپرا به شرکت چینی موجب تغییر نام آن به «اتلو» شد!

رسانه کلیک - شرکت نرم افزار اپرا که بسیاری آن را به خاطر مروگر آن (Opera Browser) می شناسند، پس از فروش مرورگر اپرا به یک شرکت چینی در سال 2016، اخیراً برند خود را به Otello Corporation تغییر داد و با تغییر نام شرکت اپرا این کمپانی تحت عنوان اتلو به فعالیت خود ادامه می دهد.

فروش مرورگر اپرا به شرکت چینی موجب تغییر نام آن به «اتلو» شد!

به گزارش کلیک ؛ به نقل از رویترز، کمپانی نروژی Opera Software ASA اعلام کرد با توجه به فروش مرورگر وب خود به یک کمپانی چینی، برای جداسازی سایر محصولات، مرورگر اپرا از این به بعد با نام تجاری جدید Otello فعالیت خواهد کرد.

شرکت Golden Brick Capital سال 2016 مرورگر وب اپرا را به قیمت 600 میلیون دلار از کمپانی اپرای سابق خرید. لارس بویلسان ، مدیر عامل شرکت اتلو با اعلام خبر تغییر برند Opera اظهار داشت: اکنون با انتخاب یک نام جدید، اتلو فرصت آن را خواهد داشت که از گذشته جدا شود و با توجه به اینکه همه آن را با نام مرورگر اپرا می شناختند، اکنون اتلو با فروش اپرا و تغییر نام شرکت اپرا به اتلو می تواند هویت جدیدی برای خود بسازد.

وی همچنین تاکید کرد که تغییر نام شرکت اپرا اساساً از الزامات واگذاری مرورگر وب اپرا بوده و در هر صورت شرکت ملزم به این تغییر نام بوده است. کنسرسیوم چینی علاوه بر خرید مرورگر دسکتاپ و موبایل اپرا، حق استفاده از برند اپرا را نیز قبلاً خریداری کرد و اکنون تغییر نام شرکت، بخشی از تعهدات اتلو (اپرای سابق) به شمار می رود.

مدیر عامل اتلو در بیانیه خود در رابطه با فعالیت مرورگر وب اپرا نوشت: من به عنوان مشاور استراتژی کنسرسیوم چینی، اطمینان می دهم که این مرورگر همانند گذشته و با کیفیت قابل قبول گذشته فعالیت خواهد کرد؛ حتی شاید در آینده قدرت عملکرد آن بیشتر نیز شده و دایره کاربران آن نیز گسترده‌تر شود و بتواند سهم بیشتری از بازار را قبضه کند.

وی همچنین خاطر نشان کرد که مرورگر وب دسکتاپ و موبایل اپرا مانند قبل با نام اپرا به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

ارسال نظر