ربات Hubo مشعل المپیک زمستانی 2018 را حمل کرد

رسانه کلیک – روز گذشته ربات Hubo که توسط  مرکز تحقیقات علوم و تحقیقات پیشرفته کره جنوبی توسعه داده شده بود، توانست مشعل المپیک زمستانی 2018 را حمل کند.

ربات Hubo مشعل المپیک زمستانی 2018 را حمل کرد

ربات ها رفته رفته جایگاهشان را در میان انسان ها باز می‌کنند و کار انسان ها را انجام می‌دهد. اما یکی از جالب ترین موارد در این میان، حضور این ربات ها در مراسم های ویژه انسان ها است. ربات Hubo به تازگی توانسته مشعل المپیک زمستانی 2018 را در شهر دائجون (Daejeon) در کره جنوبی حمل کند. این ربات از یک ابزار روی بازویش برای حفظ تعادل و حمل مشعل استفاده کرده بود که در نوع خود بسیار جالب و قابل توجه بوده است.

بر اساس ادعای وب سایت رسمی المپیک، Hubo اولین رباتی نیست که مشعل المپیک را حمل کرده است. اوایل سال جاری میلادی یک ربات توانست به مشعل المپیک زمستانی برای حمل زیر آب کمک کند. جالب اینجا است که این ربات توانست با شعله روشن مشعل المپیک را به مقصد برساند.

بازی های المپیک زمستانی قرار است از فوریه 2018 در شهر پیونگ چانگ کره جنوبی شروع شود و تا آن زمان 85 ربات به صورت داوطلب، درخواست حمل مشعل المپیک زمستانی را کرده‌اند.

Hubo یک ربات شبه انسان است که روی دو پای خود می‌ایستند این ربات اولین بار در ژوئن سال 2006 معرفی شد و تا به امروز جوایز و افتخارات بسیار زیادی دریافت کرده است. Hubo دارای سیستم تشخیص صدا است و می‌تواند با انسان ارتباط برقرار کند.

مدل جدید این ربات توانسته با شکست 22 ربات دیگر جایزه رباتیک DARPA را در سال 2015 از آن خود کند. این ربات می‌تواند به طور کامل تعادل میان هر دو پا را نگه داشته و از طریق قطعات مکانیکی روی سطوح مختلف راه برود.

اقدام نمادین برای حمل مشعل المپیک زمستانی توسط ربات ها می‌تواند نشانه ای مهم از آینده روشن این ابزارهای هوشمند به حساب بیاید.

ارسال نظر