منتقدان چه امتیازی به بازی «آنچارتد؛ میراث گم شده» دادند؟

رسانه کلیک - منتقدان معتبر صنعت بازی های ویدیویی طبق روال همیشه به نقد و بررسی بسته الحاقی مهیج Uncharted: The Lost Legacy پرداختند.

منتقدان چه امتیازی به بازی «آنچارتد؛ میراث گم شده» دادند؟

چه طرفدار کنسول ایکس باکس وان و چه طرفدار کنسول پلی استیشن ۴ باشید، بدون شک سری «آنچارتد» یکی از خاطره انگیز و بهترین بازی های ویدیویی شما است. استودیوی «ناتی داگ» در طول فعالیتش، در ساخت و توسعه عناوین ویدیویی خود چیزی را از قلم جا نمی اندازد و یک بازی بی نظیر، هیجان انگیز و صد البته خاطره انگیز را به مخاطبین و طرفدارانش ارائه می دهد.

عنوان ویدیویی «آنچارتد: میراث گمشده» که در ابتدا قرار بود بسته الحاقی ای برای بازی Uncharted 4: A Thief's End باشد، به طور ناگهانی و اتفاقی مراحل ساخت و توسعه آن تغییر کرد و این عنوان به یک بازی مستقل و نسخه فرعی مجموعه «آنچارتد» تبدیل شد. استودیوی «ناتی داگ» به قدری بر روی توسعه و ساخت این عنوان ویدیویی مشغول به کار شد که بر اساس برخی از گزارشات، مدت زمان پلی بازی با مدت زمان گیم پلی نسخه ابتدایی این فرانچایز برابری می کند! این بدان معناست که «آنچارتد: میراث گمشده» یک بازی کامل بوده و شباهی با سایر بسته های الحاقی ندارد.

همان طور که اطلاع دارید، در نسخه چهارم مجموعه Uncharted، ماجراجویی شخصیت دوست داشتنی «نیتن دریک» به پایان رسید. حال با توجه به عرضه بازی Uncharted: The Lost Legacy، سازندگان از دو شخصیت جدید به نام های «کلویی» و «نیدین» استفاده کردند و شخصیت اصلی بازی، نیتن دریک، را برای همیشه کنار گذاشتند. چیزی که شگفتی آفرید، آن است که Uncharted بدون کاراکتر «نیتن دریک» هم به راحتی می تواند به راه خود ادامه دهد و ماجراجویی های جدید نیز درگیرکننده و مهیج به نظر خواهند رسید.

داستان بازی Uncharted: The Lost Legacy، روایت گر ماجراجویی دو شخصیت «کلویی» و «نیدین» که به منظور دست یابی به گنج های باستانی مخفی شده، به جنگل ها و خرابه های کشور هندوستان سفر می کنند. در این میان، گروهی نیز با هدفی مشابه، مانع تحقق اهداف «کلویی» و «نیدین» می شوند و صدد نابودی آن دو هستند. «ناتی داگ» در بازی «آنچارتد: میراث گمشده» اطلاعات چندانی از گذشته و ماجراجویی های این دو کاراکتر ارائه نمی کند و طبق ادعای سازندگان، هنوز اطلاعات زیادی در خصوص این دو شخصیت در پشت پرده باقی مانده است.

حال کمتر از چند روز به انتشار عمومی و جهانی بازی Uncharted: The Lost Legacy باقی مانده و منتقدان طبق روال همیشه به نقد و بررسی بازی پرداختند. با وجود اینکه این عنوان یک نسخه فرعی از مجموعه «آنچارتد» به شمار می رود، خوشبختانه توانست موفقیت های نسخه های پیشین را به دست آورد و نمرات بسیار خوبی را از منتقدان دریافت کرد.

شایان ذکر است؛ در حال حاضر، نمره متای بازی (نمره میانگین منتقدان) ۸۷ از ۱۰۰ است.

Uncharted: The Lost Legacy

Destructoid؛ ۹۰ از ۱۰۰

بازی «آنچارتد: میراث گمشده» ثابت کرد که مجموعه آنچارتد هیچ وابستگی ای به شخصیت «نیتن دریک» ندارد و بدون این کاراکتر نیز می تواند به راه خود ادامه دهد.

وب سایت گیم اسپات؛ ۹۰ از ۱۰۰

ساعات اولیه بازی Uncharted: The Lost Legacy جز بهترین و برترین لحظات سری آنچارتد محسوب می شود که تجربه لذت بخشی را به ارمغان می آورد. البته این تجربه دل نشین تنها به ساعات اولیه بازی خلاصه نشده بلکه گیم پلی بازی همچنان مهیج و هیجان انگیز باقی می ماند. با وجود اینکه The Lost Legacy یک نسخه کامل از مجموعه آنچارتد نیست و یک نسخه فرعی و حتی بسته الحاقی مجموعه شناخته می شود، لیکن ویژگی ها و خصوصیات منحصر به فردی دارد و بدین خاطر با وجود عدم حضور شخصیت دوست داشتنی «نیتن دریک»، این عنوان به یک بازی موفق تبدیل شده است.

وب سایت بزرگ گیم اینورمر؛ ۹۰ از ۱۰۰

با توجه به حجم محتوایی که در بازی Uncharted: The Lost Legacy گنجانده شده، این عنوان به راحتی می توانست نسخه پنجم مجموعه آنچارتد باشد. در حالی که هنوز اطلاعی از برنامه های آینده استودیوی «ناتی داگ» نداریم، به شخصه خیلی علاقه دارم که بار دیگر شاهد ماجراجویی های دو شخصیت «کلویی» و «نیدین» باشم. این تیم درست همانند خانواده «نیتن دریک» فوق العاده است.

پالی گان؛ ۸۵ از ۱۰۰

با وجود شخصیت های اصلی متفاوت، Uncharted: The Lost Legacy همچنان از المان های اصلی این سری بهره برده است. حضور دو شخصیت جدید «کلویی» و «نیدین» خبر خوبی برای طرفداران مجموعه «آنچارتد» است چرا که به احتمال قوی، «ناتی داگ» نسخه های آینده این مجموعه را با حضور دو کاراکتر تازه طراحی و توسعه دهد. در هر صورت، Naughty Dog با خاطرات ما به خوبی آشنا است و من امیدوارم که «آنچارتد» بعدی نیز فوق العاده باشد.

وبگاه IGN؛ ۷۵ از ۱۰۰

بازی Uncharted: The Lost Legacy موفقیت خود را مدیون شخصیت های جذاب، داستان درگیرکننده، محیط های جنگلی و خرابه های بی نظیر هندوستان است. همراهی با دو شخصیت تازه «کلویی» و «نیدین» بار دیگر صحنه های آشنای اکشن این مجموعه و محیطی وسیع (جهان باز) ولی کم جزئیات و خالی را به تصویر می کشد که همه و همه جذاب به نظر می رسند. به علاوه، پازل های مشهور سری آنچارتد در این نسخه فرعی نیز حضور دارند.

وب سایت ویدیو گیمر؛ ۷۰ از ۱۰۰

Uncharted: The Lost Legacy ثابت کرد که سری «آنچارتد» می تواند کماکان ادامه داشته باشد ولی سازندگان در نسخه های آتی باید کمی خلاقیت بیشتری به خرج دهند تا بازی حس و حال تکراری پیدا نکند. دو شخصیت «کلویی» و «نیدین» برای ادامه این مجموعه کاملا مناسب هستند. شما فقط باید به آن ها اجازه دهید!

Uncharted: The Lost Legacy

در ادامه می توانید سایر نمرات بازی Uncharted: The Lost Legacy را مشاهده کنید.

 • Trusted Reviews - نمره ۱۰۰ از ۱۰۰
 • God is a Geek - نمره ۱۰۰ از ۱۰۰
 • GamingTrend - نمره ۹۵ از ۱۰۰
 • Atomix - نمره ۹۲ از ۱۰۰
 • Attack of the Fanboy - نمره ۹۰ از ۱۰۰
 • Hardcore Gamer - نمره ۹۰ از ۱۰۰
 • USgamer - نمره ۹۰ از ۱۰۰
 • Multiplayer.it - نمره ۹۰ از ۱۰۰
 • NZGamer - نمره ۹۰ از ۱۰۰
 • ۳DJuegos - نمره ۹۰ از ۱۰۰
 • Eurogamer Italy - نمره ۹۰ از ۱۰۰
 • PlayStation LifeStyle - نمره ۹۰ از ۱۰۰
 • Hobby Consolas - نمره ۸۷ از ۱۰۰
 • Everyeye.it - نمره ۸۶ از ۱۰۰
 • GameCrate - نمره ۸۵ از ۱۰۰
 • EGM - نمره ۸۵ از ۱۰۰
 • Playstation Universe - نمره ۸۵ از ۱۰۰
 • IGN Spain - نمره ۸۲ از ۱۰۰
 • Guardian - نمره ۸۰ از ۱۰۰
 • Twinfinite - نمره ۸۰ از ۱۰۰
 • Metro GameCentral - نمره ۸۰ از ۱۰۰
 • GamesRadar+ - نمره ۸۰ از ۱۰۰
 • Gamer.no - نمره ۷۰ از ۱۰۰
 • Digitally Downloaded - نمره ۷۰ از ۱۰۰

در پایان، بسته الحاقی مورد انتظار Uncharted: The Lost Legacy در تاریخ ۲۲ آگوست سال میلادی جاری مصادف با ۳۱ مرداد ماه سال ۹۶ به صورت انحصاری بر روی کنسول پلی استیشن ۴ منتشر خواهد شد. شما طرفداران پر و پا قرص مجموعه آنچارتد می توانید با مراجعه به فروشگاه پلی استیشن استور و پرداخت ۳۹٫۹۹ دلار، این بسته الحاقی که به خودی خود یک بازی کامل تمام عیار است را پیش خرید کنید و یک آواتار ویژه به صورت رایگان از استودیوی نامدار ناتی داگ هدیه بگیرید.

بهتر است بدانید «ناتی داگ» از تمامی تکنولوژی های روز دنیا برای توسعه بازی Uncharted: The Lost Legacy استفاده کرده به طوری که این عنوان با رزولوشن ۱۴۴۰p بر روی کنسول پلی استیشن ۴ پرو اجرا خواهد شد. همچنین این عنوان از ویژگی HDR پشتیبانی می کند که منجر به افزایش وضوح تصاویر و کیفیت نورپردازی می شود.

ارسال نظر