قابلیت حالت شب به سیستم عامل کروم اضافه شد

گوگل برای اولین بار در نسخه آزمایشی سیستم عامل کروم از قابلیت حالت شب یا Night mode استفاده کرده است. این قابلیت امکان استفاده سالم و آسان از دستگاه را در تاریکی فراهم می کند.

قابلیت حالت شب به سیستم عامل کروم اضافه شد

به گزارش کلیک ، این روز ها حالت شب یا Night mode به یکی از قابلیت های ضروری دستگاه های مختلف همچون گوشی های موبایل، تبلت و رایانه های شخصی تبدیل شده است. این قابلیت همچون یک فیلتر عالی برای نور آبی عمل کرده و از وارد شدن فشار بر چشم ها جلوگیری می کند. امروزه اکثر کار های روزانه ما با وسایل ذکر شده انجام می شود، از این رو در نظر گرفتن چنین قابلیت های مخصوصی برای جلوگیری از وارد شدن آسیب ناشی از نور آبی به چشم ها که معمولا باعث مشکلات مربوط به خواب می شود، بسیار پر اهمیت است. تا امروز، سیستم عامل کروم یا Chrome OS گوگل از قابلیت Night mode بی بهره بود، ولی سر انجام این سیستم عامل نیز به صورت پیش فرض به حالت شب مجهز می شود.

تعدادی از کاربران سایت Reddit از به کار گیری قریب الوقوع حالت شب در Chrome OS آگاه شدند. این قابلیت در منوی تنظیمات این سیستم عامل قرار گرفته است. حالت شب در Chrome OS یک هاله زرد رنگ بر روی صفحه ایجاد می کند که باعث جلوگیری از عبور نور آبی می شود. در حال حاضر، قابلیت Night Mode به عنوان یک lنسخه پایدار برای Chrome OS در دسترس نیست. بنابر این، اگر شما می خواهید آن را هم اکنون تجربه کنید، باید این کار را از طریق کانال قناری (Canary) انجام دهید. کانال قراری جدیدترین قابلیت های سیستم عامل کروم را منتشر می کند. البته قابلیت های قرار گرفته در این نسخه آزمایشی بوده و ممکن است ناپایدار باشد. با دنبال کردن گام های گفته شده در زیر، می توانید هم اکنون این قابلیت را به Chrome OS خود اضافه کنید.

قبل از شروع کار، باید بدانید که این فرایند باعث ریست شدن دستگاه شما شده و آن را در نسخه ای ناپایدار قرار می دهد. در نتیجه شما ممکن است شاهد مشکلات و باگ های فراوانی باشید.

چگونه حالت شب یا night mode را در سیستم عامل کروم فعال کنیم؟

گام اول: ابتدا، باید به حالت توسعه دهندگان یا developer mode کرومبوک خود وارد شوید. برای فعال کردن حالت توسعه دهندگان، کلید های Esc + Refresh (F5) + Power را با هم فشار دهید. اکنون یک صفحه خالی به همراه یک پیغام هشدار به نمایش در می آید، برای نادیده گرفتن آن، کلید های Ctrl + D را فشار داده تا به حالت توسعه دهندگان وارد شوید. پس از روشن شدن سیستم، کلید های Ctrl + D را فشار دهید تا به صورت مستقیم و بدون نیاز به تایید به حالت توسعه دهندگان دسترسی پیدا کنید.

گام دوم: این گام چگونگی استفاده از نسخه قناری کروم را شامل می شود. کافیست کلید های Ctrl + Alt + T را برای باز شدن خط فرمان فشار داده و کلمه shell را تایپ کنید تا یک پیغام تایید نمایش داده شود. سپس برای دریافت مجوز دسترسی روت عبارت sudo su را تایپ کنید. در نهایت، برای وارد شدن به کانال قناری، فرمان زیر را تایپ و ارسال کنید:

update_engine_client -channel=canary-channel -update

پس از انجام گام دوم، کرومبوک شما به کانال قناری Chrome OS وارد می شود. اکنون به منوی Settings سیستم عامل کروم رفته و سپس اسلایدر مقابل گزینه Night Mode را به سمت راست بکشید.

پس از استفاده از قابلیت جدید حالت شب، اگر نتوانستید باگ ها و مشکلات موجود در سیستم عامل را تحمل کنید، می توانید به نسخه پایدار بازگردید. برای انجام این کار به صورت زیر عمل نمایید:

کلید های Ctrl + Alt + T را فشرده و عبارت shell را تایپ و وارد کنید. سپس sudo su را تایپ کرده و پس از ارسال آن، فرمان زیر را وارد نمایید:

update_engine_client -channel=stable-channel -update

اکنون سیستم شما ریبوت می شود، در هنگام بوت کلید فاصله یا اسپیس را فشار دهید تا صفحه تایید سیستم عامل به نمایش در آید. اکنون شما در کانال پایدار و بدون مشکل کروم هستید.

ارسال نظر