افزایش ۴۱ برابری پورت های اینترنت مخابرات

آمارها نشان می دهند تعداد پورت های اینترنت پرسرعت بهره برداری شده توسط شرکت مخابرات ایران در فاصله سال های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ به بیش از ۴۱ برابر رسیده است.

افزایش ۴۱ برابری پورت های اینترنت مخابرات

به گزارش کلیک، سیدعلی ملک جعفریان، معاون شرکت مخابرات ایران، گفت: هم اکنون شرکت مخابرات ایران دارای ۳۰ میلیون مشترک تلفن ثابت، ۷۲ میلیون مشترک تلفن همراه و ۴ میلیون مشترک اینترنت است و ۹۶.۵ درصد از جمعیت کشور تحت پوشش این شبکه ارتباطی قرار دارد.
معاون راهبرد و توسعه کسب و کار شرکت مخابرات ایران افزود: همکاری راهبردی با ذی نفعان کلیدی، ارائه خدمات نوآورانه و با کیفیت به مشتریان و ارتقای عملکرد در بخش فناوری اطلاعات و شبکه، از اهداف راهبردی این شرکت است.
ملک جعفریان ادامه داد: طبق بررسی های اتحادیه بین المللی ارتباطات راه دور (ITU) در سال ۲۰۱۵، شرکت مخابرات ایران در شاخص تلفن ثابت از نظر تعداد مشترکان، رتبه هفتم در جهان و اول در خاورمیانه و در شاخص موبایل، از نظر مشترکان رتبه ۲۱ در جهان و اول در خاورمیانه را دارد.
معاون شرکت مخابرات ایران اضافه کرد: تا پایان سال ۱۳۹۴ خطوط تلفن همراه مشترکان به بیش از ۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار خط، پورت مشترکان دیتا به بیش از ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار و خطوط ثابت مشترکان به بیش از ۳۰ میلیون خط رسیده است.
وی بیان کرد: تعداد پورت های اینترنت پرسرعت بهره برداری شده توسط شرکت مخابرات ایران بین سال های ۱۳۸۸ تا ۱۳۹۳ بیش از ۴۱ برابر شده است، درحالی که تا سال ۱۳۸۸ تنها ۹۸ هزار پورت اینترنت پرسرعت در کشور نصب شده بود، در پایان سال ۹۴ این رقم به بیش از ۴ میلیون و ۸۰۰ هزار پورت رسیده است. این افزایش، از رشدی ۱۸ درصدی نسبت به سال ۹۳ حکایت دارد.
به گفته معاون شرکت مخابرات ایران سهم مخابرات در بازار ADSL را ۶۲ درصد در پایان سال ۹۴، و این سهم در پایان سال ۹۰ حدود ۴۱ درصد بوده است.
ملک جعفریان با اعلام خبر سرمایه گذاری ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومانی طی ۶ سال اخیر در شبکه مخابراتی کشور خاطرنشان کرد: مجموع ارقام پرداختی شرکت مخابرات ایران به دولت از سال ۱۳۸۷تا پایان سال ۱۳۹۴ بیش از ۲۳۸ هزار میلیارد ریال بوده است.
وی از برنامه های توسعه ای و آتی شرکت مخابرات ایران با اعتباری بالغ بر ۱۵ هزار میلیارد تومان خبر داد و اعلام کرد: این برنامه ها با امضا دو قرارداد مهم در سال جدید وارد مرحله اجرایی شده است.
معاون راهبرد و توسعه کسب و کار شرکت مخابرات ایران ساماندهی نحوه تعامل با شرکت ها و اپراتورهای دارای پروانه در راستای ارائه امکانات پایه، یکپارچه سازی ساختار شرکت های مخابرات استانی، هم افزایی حداکثری ثابت و سیار، توسعه توانمندی ها و پیاده سازی نظام های انگیزشی، توسعه ای و مشارکتی را از جمله این برنامه ها برشمرد.

ارسال نظر