پروفایل افراد مشهور در توییتر هک شد

رسانه کلیک - دیشب در یک عملیات گسترده پروفایل افراد مشهوری مانند ایلان مایک، جف بزوس و... در توییتر هک شد و از این طریق بیش از یک صد هزار دلار از کاربران توییتر اخاذی شد. 

پروفایل افراد مشهور در توییتر هک شد

از دیشب، در یک عملیات گسترده و هماهنگ بسیاری از پروفایل‌های افراد و شرکت‌های معروف در توییتر هک شد و از طریق پروفایل آن‌ها توییتی با مضمون کلاهبرداری از طریق بیت کوین منتشر شد تا مردم به حساب آن‌ها پول بریزند. این روش کلاهبرداری باعث شده تا افراد زیادی در یک مدت کوتاه، بیش از یک صد هزار دلار پول واریز کنند.

تکنیک این افراد برای فریب دادن کردن به این صورت بود که در توییت اعلام شده بود با پرداخت هر مبلغی به این آدرس، مقدار 2 برابر آن به حساب شخص واریز خواهد شد.

توییتر اولین بار ساعت ۲:۱۵ بامداد پنج شنبه به وقت ایران حمله را تایید کرد. ساعاتی پس از حمله، کاربران از عدم توانایی ارسال توییت و مشاهده پیغام خطا خبر دادند.

این عملیات به قدری گسترده بود که معلوم نیست تک تک این اکانت‌ها هک شده یا توییتر به‌طور کلی هک شده است. این موضوع باعث شده تا امنیت توییتر کاملا زیر سوال برود. از جمله افرادی که پروفایل آن‌ها هک شده است می‌توان به بیل‌گیتس، ایلان ماسک، باراک اوباما،جف بزوس و... اشاره کرد.

ارسال نظر