5 فناوری که آینده صنعت سینما را تغییر می دهد

با ظهور اینترنت و کامپیوترها و توسعه فناوری در سالهای اخیر، آینده صنعت سینما دستخوش تغییرات زیادی خواهد شد. در ادامه به 5 فناوری که آینده صنعت سینما را تغییر می دهد می پردازیم.

5 فناوری که آینده صنعت سینما را تغییر می دهد

5 فناوری که آینده صنعت سینما را تغییر می دهد

تجهیزات فیلمبرداری برای تلفن

توانایی فیلم‌برداری و آپلود ویدیو با استفاده از تلفن در حال حاضر به طور چشمگیری بر فیلم تأثیر گذاشته و به هر کسی اجازه می‌دهد پروژه‌های مستقل خود را بدون هزینه اضافی یا دانش فنی زیادی ایجاد کند. اکنون، پیشرفت‌ها و تجهیزاتی که به‌طور خاص برای فیلم‌سازی مبتنی بر تلفن انجام می‌شود، ممکن است فیلم را حتی بیشتر از این هم دموکراتیزه کند، زیرا به کاربران تلفن همراه اجازه می‌دهد همان احساس با ارزش تولیدی را که معمولاً فقط با تجهیزات دوربین های گران قیمت سینما به دست می‌آورید، به مخاطب القا کند.

بازآفرینی دیجیتال

تدوین خلاقانه و کاربرد دقیق فناوری قبلاً بارها برای اجراهای پس از مرگ مورد استفاده قرار گرفته است (فقط کافیست به بازسازی چهره هنرپیشه سریع و آتشین پس از مرگش دقت کنید). با این حال، توانایی بازسازی دیجیتالی چهره‌ها، بدن‌ها و حتی دیالوگ‌ها پیشرفت‌های چشمگیری را امروز تجربه می‌کند. جلوه‌های دیجیتال به حدی پیشرفت کرده‌اند که می‌توان یک چهره کاملاً واقعی از هر کسی ایجاد کرد. در حالی که این توانایی نشان دهنده یک پیشرفت تکنولوژیکی فوق العاده برای اجراهای فیلم و صحنه است، چندین معضل اخلاقی را ایجاد می کند. همه بازیگران با ادامه حضورشان در فیلم ها پس از مرگ موافق نیستند؛ این افراد معتقدند اگر به اینکار تن بدهند، آنگاه در زمان حیاتشان به عروسک هایی تبدیل می شوند که ممکن است کارشان را به واسطه تصیورسازی کامپیوتری با قیمتی پائینتر از دست بدهند. آنها نگران این موضوع هستند که مبادا این اتفاق بر روی حقوق و دستمزد حرفه ای آنها تاثیر منفی بگذارد.

واقعیت مجازی


در حالی که فناوری سه بعدی کنونی امکان تجربه فیلمی همه جانبه تر و هیجان انگیز را فراهم می کند، واقعیت مجازی آماده است تا نسل آینده فیلمسازی لقب بگیرد. با پروژه‌های جدیدی مانند Two Eyes VR، می‌توان یک محصول نهایی ایجاد کرد که از ضبط کامل 360 درجه استفاده می‌کند تا به ما امکان تماشای فیلم‌ها را به همان صورتی که جهان طبیعی را می‌بینیم، بدهد. با این حال، مانند هر پیشرفت جدیدی، پذیرش گسترده VR با یک موج انتقادی همراه است؛ هر بیننده ای نمی تواند یک محیط واقعیت مجازی را برای یک ​​فیلم بلند تحمل کند، بنابراین دوربین های معمولی تر فعلاً ارجح هستند.

هواپیماهای بدون سرنشین

پهپادها در حال حاضر در گرفتن عکس هایی که برای یک فیلمبردار معمولی اگر نگوییم غیرممکن است، بسیار عالی هستند. تحرک و مانور یک پهپاد را تصور کنید که به آن اجازه می‌دهد به طور مستقل از موانع طبیعی عبور کند کند و از زوایای مختلف و تکنیک‌های مختلف فیلمبرداری استفاده کند. پهپادها نه تنها می‌توانند به جایی بروند که دوربین‌های معمولی نمی‌توانند بروند، بلکه می‌دانند چگونه کادر عکس‌های هوایی را تنظیم کنند.

تدوین دیجیتال فیلم

تدوین دیجیتال یکی از طاقت فرساترین جنبه های تولید یک فیلم محسوب می شود. در حال حاضر، محققان MIT در حال توسعه راه‌هایی برای کمک به خودکارسازی و ساده‌سازی فرآیند تدوین دیجیتال فیلم ها هستند. فناوری تشخیص چهره در چند سال گذشته با جهش قابل توجهی بهبود یافته است؛ اما رایانه‌ها به زودی می‌توانند اسکریپت‌ها را دنبال کنند، به‌طور خودکار هر کلیپ را برچسب‌گذاری کنند، و فریم به فریم هر صحنه را آنالیز کنند. منتقدان این فناوری معتقدند اگر این فناوری به طور گسترده برای صرفه جویی در وقت و انرژی و هزینه استفاده شود، آنگاه خلاقیت تدوینگر فیلم از بین می رود.

پیشرفت‌های گذشته در این زمینه مانند صفحه‌نمایش سبز، انیمیشن و تثبیت دوربین به فیلم‌سازان این امکان را می‌داد تا به خلاقیت‌های خود به شیوه‌هایی که فیلمسازان قدیمی فقط می‌توانستند رویای آن را بپردازند، ادامه دهند. در حال حاضر، با این فناوری دیگر نیازی به صرف صدها هزار دلار برای استودیو و تجهیزات تدوین و البته ساعتها وقت برای انجام تدوین نخواهد بود اما مسئله اصلی، خلاقیت انسانی است که از دست خواهد رفت.

آیا شما با ورود فناوری به صنعت سینما موافقید؟

ارسال نظر