سرویس ابری علی بابا در راه مبارزه با کرونا

رسانه کلیک - واحد تجارت ابری شرکت علی بابا قصد دارد با ارائه جدیدترین تکنولوژی‌های مبتنی بر هوش مصنوعی خود، به جنگ جهانی که علیه ویروس کرونا راه افتاده برود.

سرویس ابری علی بابا در راه مبارزه با کرونا

در همین راستا غول تکنولوژی چین اپلیکیشن‌هایی که توسط متخصصین فضای ابری خود به همراه محققان آکادمی DAMO و مهندسان پلتفرم ارتباطی DingTalk طراحی شده را در اختیار نهادهای بهداشتی در حال مبارزه با ویروس کرونا قرار خواهد داد تا بدین شکل به مبارزه با ویروس پرداخته باشد.

به گفته علی بابا، ابزار مورد اشاره می‌توانند به پزشکان و مراکز درمانی در سراسر دنیا برای جمع‌آوری سریع اطلاعات و تشخیص به موقع کرونا کمک کرده و در حفظ جان مبتلایان به این بیماری نقش موثری داشته باشند.

علی بابا اعلام کرده که این سه اپلیکیشن مبتنی بر هوش مصنوعی نتیجه مشاهدات و اطلاعاتی هستند که دولت چین به عنوان مرکز اولیه شیوع این ویروس طی دو ماه گذشته جمع‌آوری کرده است.

علی بابا
مهم‌ترین این اپلیکیشن‌ها، نرم‌افزار CT Image Analytics Solutions نام دارد که با هدف ارتقای دقت تست‌ تشخیص ویروس کرونا به صورت رایگان در اختیار متخصصین پزشکی قرار خواهد گرفت.
این اپلیکیشن می‌تواند با تکیه بر الگوریتم‌های یادگیری عمیق ماشین، شانس ابتلا به انواع بیماری‌های تنفسی در بدن فرد بیمار را پیش‌بینی کرده و در پروسه درمان موثر ظاهر شود. همچنین با استفاده از متدهای پیشرفته بخش‌بندی ریه می‌تواند میزان حجم آلوده شده ریه‌ها به ویروس کرونا را به دقت محاسبه کند. این پروسه 3 الی 4 ثانیه به طول می‌انجامد که به گفته علی بابا 60 برابر سریع‌تر از تشخیص‌های انسانی است. در حال حاضر بیش از 160 بیمارستان در چین از همین اپلیکیشن برای تشخیص سریع ابتلای بیماران به ویروس کرونا استفاده می‌کنند.

اپلیکیشن دیگر نیز Epidemic Prediction Solution نام دارد که می‌تواند خصوصیات اپیدمیولوژی ویروس کرونا در یک منطقه جغرافیایی خاص را پایش کرده و بسته به اطلاعات دریافتی از ابعاد، دوره پیک، سرعت گسترش و دوره اپیدمی بیماری در آن منطقه تحلیل‌های دقیقی ارائه کند. این اپلیکیشن نیز بر مبنای تکنولوژی‌های پیشرفته یادگیری ماشین کار خود را انجام می‌دهد.

اپلیکیشن آکادمی علمی DAMO آخرین اپلیکیشن علی بابا است که به محققان برای آنالیز ژنتیکی ویروس کرونا و ساختار پروتئینی آن کمک خواهد کرد. علی بابا اعلام کرده که به جز موارد مذکور، مهندسین پلتفرم ارتباطی DingoTalk پلتفرم جدیدی طراحی کرده‌اند که از طریق آن پزشکان درگیر مبارزه با کرونا در سراسر دنیا می‌توانند با متخصصین با تجربه چینی در مورد روش‌های درمانی مشورت کرده و پروسه درمان بیماران خود را بهبود ببخشند.

ارسال نظر