بیت کوین به عنوان پول قانونی السالوادور از 7 سپتامبر رسمی می‌شود

رسانه کلیک - نجیب ابوکیله (Nayib Bukele) رئیس جمهور السالوادور، در یک سخنرانی ملی اعلام کرد که بیت کوین از 7 سپتامبر به عنوان پول قانونی السالوادور رسمی می‌شود و برای کسانی که نمی‌خواهند آن را دریافت کنند اختیاری خواهد بود.

بیت کوین به عنوان پول قانونی السالوادور از 7 سپتامبر رسمی می‌شود

نجیب ابوکیله در یک سخنرانی ملی در روز 25 ژوئن اعلام کرد که بیت کوین از تاریخ 7 سپتامبر به عنوان پول قانونی السالوادور رسمی خواهد شد. همچنین، به گفته وی، هر شهروند هنگام ثبت‌نام در برنامه کیف پول Chivo، به ارزش 30 دلار بیت کوین دریافت خواهد کرد.

وی تأکید کرد که بیت کوین به ایجاد مشاغل جدید کمک خواهد کرد و مخالفان را به سازماندهی یک جنبش کثیف علیه او و بیت کوین متهم کرد که سعی دارند با دروغ گفتن و ایجاد ترس در جایی که مشکلی وجود ندارد السالوادوری‌ها را گمراه کنند.

ابوکیله همچنین تصریح کرد که اگر کسی پس از رسمی شدن بیت کوین به عنوان پول قانونی مبلغی به بیت کوین دریافت کند، در صورت تمایل می‌تواند به طور خودکار آن را به دلار تبدیل کند، با این حال حقوق مردم همچنان به دلار آمریکا پرداخت خواهد شد.

این رئیس جمهور همچنین با بیان اینکه دلار آمریکا نیز قانونی باقی خواهد ماند و با توضیح اینکه بیت کوین ارزی متفاوت، بدون اسکناس و بدون سکه فلزی است و در دنیای دیجیتال کار می‌کند، سعی کرد شهروندان نگران را آرام کند.

رئیس جمهور 39 ساله السالوادور همچنین تأکید کرد که لایحه انتخاب بیت کوین به عنوان پول قانونی به‌منظور کمک به افرادی که حواله می‌فرستند تصویب شده است. حواله‌ها 23 درصد از تولید ناخالص داخلی السالوادور را تشکیل می‌دهند و به‌ازای داده‌های AP حدود 360،000 خانوار از آن‌ها استفاده می‌کنند. مبالغ حواله شده توسط مهاجران به السالوادور در سال 2020 به بالاترین رکورد 5.92 میلیارد دلاری رسید.

در همین حال، گزارش رویترز به نقل از یکی از نمایندگان شرکت آتنا بیت کوین (Athena Bitcoin) حاکی از آن است که این شرکت قصد دارد بیش از یک میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند تا 1500 دستگاه خودپرداز بیت کوین را در السالوادور نصب کند.

این شرکت یک سال پیش اولین دستگاه خودپرداز ارز دیجیتال خود را در ساحل ال زونته السالوادور که به آن ساحل بیت کوین نیز می‌گویند نصب کرد.

ارسال نظر