آموزش باز کردن گوشی اندرویدی بدون داشتن رمز

بارها برای ما پیش آمده است که رمز گوشی خود را فراموش کرده باشیم، اگر نمی توانید رمز خود را به یاد آورید تنها راه برای باز کردن گوشی بازگشت به تنظیمات کارخانه است، چگونه می توان بدون داشتن رمز گوشی ر را به تنظیمات کارخانه برگرداند؟

آموزش باز کردن گوشی اندرویدی بدون داشتن رمز

به گزارش کلیک ، بازگشت به تنظیمات کارخانه قابلیتی است که معمولا توصیه نمی شود زیرا موجب حذف تمامی اطلاعات داخل حافظه داخلی گوشی مانند دفترچه تلفن ، پیام ها و تصاویر فیلمها و برنامه های ذخیره شده در حافظه داخلی به جز انچه از روز اول بوده می شود.

امااگر به دلایل مختلفی مانند فراموش کردن رمز ورود و یا برای فروش یا هرگونه تغییر مالکیت گوشی می خواهید گوشی را به تنظیمات کارخانه برگردانید می توانید از این روش بهره گیرید. اما قبل از آن این نکات کلیدی را در یاد داشه باشید

  • نکته ۱: اگر نسخه اندروید گوشی شما ۵ به بالاست و اکانت جیمیل برای گوشیتان تنظیم کرده اید از به یاد داشتن رمز ورود جیمیل خود اطمینان داشته باشید چون برخی از گوشی ها پس از ریستارت شدن باید وارد همان اکانت قبلی شوند و پس از آن اکانت گوشی قابل تغییر است.( این موضوع برای امنیت و جلوگیری از سرقت گوشی ، توسط برخی از شرکت ها اعمال می شود.)
  • نکته ۲: حتما گوشی شارژ کافی داشته باشد (حداقل ۳۰ درصد)
  • نکته ۳: در هر لحظه از محیط Recovery mode گوشی هنگ کرد با نگه داشتن چند ثانیه ای دکمه پاور گوشی ریست خواهد شد.
  • نکته ۴ : حتما کارت حافظه خارجی یا SD کارت را خارج کنید زیرا ممکن است گوشی وارد ریکاوری مود نشود.

شروع ریست فکتوری

۱- اگر رمز ورود را میدانید و میخواهید برای تغییر مالکیت بازگردانی به تنظیمات کارخانه کنید کافی است به تنظیمات رفته و قسمت backup & restore یا در برخی گوشیها backup & reset را انتخاب کرده و گزینه بازگردانی به تنظیمات کارخانه یا reset factory را انتخاب کنید.

۲- اما اگر رمز خود را فراموش کرده اید و یا گوشی هنگ کرده است، بسته به نوع گوشی خود از روش زیر استفاده کنید.

الف: ابتدا گوشی خود را خاموش کنید. و بگذارید محض احتیاط حدود ۳۰ ثانیه تا یک دقیقه خاموش بماند.

این کار در گوشی های مختلف کمی متفاوت است.که یکی از این ترکیب هاست

ب: گوشی هایی که دکمه هوم ندارند:
دکمه هوم + پاور(خاموش و روشن) + زیادکردن صدا را همزمان چند ثانیه نگه دارید تا تصویر یک ربات روی زمین افتاده اندروید را مشاهده کنید. (معمولا گوشی های سامسونگ) اگر کار نکرد، گوشی را خاموش کنید.
دکمه هوم + پاور را نگه دارید

گوشی هایی که دکمه هوم ندارند:
دکمه پاور + کم و زیاد کردن صدا را هر سه باهم نگه دارید.

اگر کار نکرد دوباره گوشی را خاموش کنید.
دکمه پاور + کم کردن صدا را نگه دارید (برخی از گوشی های سامسونگ )

ج اگر تصویر ربات اندروید روی زمین افتاده مشخص شد در صفحه نمایش وارد قسمت Recovery mode شده اید حال به وسیله دکمه کم و زیاد صدا در منوی ظاهر شده حرکت کنید و گزینه wipe data / factory reset را انتخاب کنید و با دکمه پاور تایید کنید. سوال پرسیده شده را نیز با Yes تایید کنید.

۳-منتظر باشید تا ریست فاکتوری به طور کامل انجام شود و خوش آمد گویی اولیه گوشی روی صفحه ظاهر گردد.

ارسال نظر