نحوه تغییر وضوح صفحه نمایش گلکسی S7 و S7 Edge در اندروید ۷

در نسخه اندروید ۷٫۰ عرضه شده برای گوشی های گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج، امکان تغییر وضوح (رزولوشن) صفحه نمایش این دو گوشی وجود دارد. در ادامه به آموزش نحوه تغییر وضوح صفحه نمایش این دو گوشی در جدیدترین نسخه اندروید خواهیم پرداخت.

نحوه تغییر وضوح صفحه نمایش گلکسی S7 و S7 Edge در اندروید ۷

کلیک - همانطور که می دانید جدیدترین نسخه اندروید یعنی اندروید ۷٫۰ نوقا به تازگی برای گوشی های گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج عرضه شده است. جدیدترین نسخه اندروید از ویژگی های زیادی برخوردار است و می تواند تجربه استفاده از این دو گوشی را تا میزان زیادی برای کاربر بهبود بخشد. یکی از ویژگی های مفید اندروید ۷٫۰ در گوشی های گلکسی اس ۷ و اس ۷ اج، قابلیت تغییر وضوح صفحه نمایش گوشی است. شما با استفاده از این قابلیت می توانید سه وضوح WQHD ،Full HD و HD (که کمترین وضوح ممکن است) را برای گوشی خود انتخاب کنید.

اگر چه کاهش وضوح تصویر باعث می شود برخی از جزئیات تصویر نمایش داده نشوند؛ اما در عوض پردازنده گرافیکی گوشی فشار کمتری را متحمل می شود و مصرف باتری نیز کمتر می شود.

لازم به ذکر است که پس از ارتقای سیستم عامل این دو گوشی به اندروید ۷٫۰، وضوح صفحه نمایش به صورت پیش فرض بر روی Full HD تنظیم شده است؛ اما شما می توانید به راحتی این وضوح را مطابق با میل خود تغییر دهید.

برای تغییر رزولوشن این دو گوشی، پس از مراجعه به تنظیمات گوشی در بخش Display گزینه Change screen resolution را انتخاب کنید. سپس شما در این قسمت می توانید از بین سه وضوح WQHD، HD و Full HD یکی را انتخاب کنید. در پایان با انتخاب گزینه Apply تغییرات انجام شده را ذخیره کنید و در نهایت گوشی را ریست کنید. پس از راه اندازی مجدد گوشی، وضوح صفحه نمایش همان وضوح انتخاب شده توسط شما خواهد بود.

ارسال نظر