آموزش تصویری نصب Android 6.0 در کنار ویندوز

اگر از کاربران پروپا قرص سیستم عامل اندروید در نسخه ۶٫۰ (مارشمالو) هستید احتمالا به این موضوع هم فکر کرده اید که این نسخه را در کنار ویندوز خود در کامپیوتر شخصی داشته باشید. اگر اینگونه است با ما همراه شوید چون می خواهیم روشی را آموزش دهیم که بتوانید این سیستم عامل را در کنار ویندوز خود نصب کنید.

آموزش تصویری نصب Android 6.0 در کنار ویندوز

کلیک - قبل از اینکه از مراحل انجام نصب این سیستم عامل بگوییم ضروری است بدانید که این عملیات خیلی ساده نیست و نیاز به مهارت های نیمه حرفه ای و نیمه تخصصی دارد. بنابراین اگر در زمینه نصب سیستم عامل ها و درایو های ذخیره سازی تجربه کافی ندارید هرگز این کار را نکنید چون ممکن است اطلاعاتی را از دست بدهید و مسئولیت عواقب آن با خودتان خواهد بود.

مواردی که برای انجام این عملیات نیاز دارید شامل:

یک فلش USB

نرم‌ افزار Android x-86

نرم‌ افزار UNetbootin

نرم‌ افزار GParted می شود.

مراحل نصب Android 6.0 در کنار ویندوز

۱- در اولین مرحله باید فلش خود را با FAT32 فرمت کنید.

آموزش تصویری نصب Android 6.0 در کنار ویندوز

۲- سپس کلید ویندوز را فشار دهید و به منوی استارت وارد شوید. در این منو و از بخش سرچ عبارت partition را جستجو کنید. گزینه Create and format hard drive partitions را از میان نتایج جستجو انتخاب کرده و آن را اجرا کنید. این نام ممکن است در نسخه های مختلف ویندوز متفاوت باشد بنابراین احتمال وجود نام های مشابه را هم بدهید.

۳- درایوی که تمایل دارید بر روی آن سیستم عامل اندروید مارشمالو را نصب کرده، انتخاب کنید. بهتر است در ابتدای کار یک نسخه پشتیبان از این درایو تهیه کرده تا در صورت بروز هر گونه مشکل اطلاعات آن از دست نرود. سپس بر روی درایو مورد نظر خود راست کلیک کنید و گزینه Shrink Volume… را انتخاب نمایید.

آموزش تصویری نصب Android 6.0 در کنار ویندوز

۴- سایز دلخواه خود را بر مبنای مگابایت وارد کنید و پس از آن گزینه Shrink را انتخاب نمایید.

۵- پس از انجام مراحل بالا لازم است نرم افزار UNetbootin را اجرا کرده و Disk image را انتخاب کنید. بر روی آیکون (…) کلیک نمایید و آدرس فایل gparted-live-0xxxxi686.iso که پیش از این دانلود کرده ‌اید را به برنامه بدهید. در قسمت مشخص شده بعدی آدرس درایو فلش را انتخاب نمایید و سپس روی دکمه OK کلیک کنیدو در منوی بعدی نیز Yes را بزنید تا عملیات کپی نمودن فایل iso بر روی درایو فلش انجام شود.

آموزش تصویری نصب Android 6.0 در کنار ویندوز

۶- بعد از انجام مراحلی که گفته شد سیستم را ریستارت کنید و سپس کلید های مورد نظر را برای ورود به بخش بوت سیستم فشار دهید. این کلید در سیستم های مختلف متفاوت است و باید بدانید سیستم شما با توجه به سخت افزارش چه دکمه هایی را برای ورود به بخش بوت مورد استفاده قرار می دهد. در این بخش شما تعیین می کنید که سیستم با چه سخت افزاری (هارد، فلش، سی دی رام) بالا بیاید و لازم است درایو فلش مورد نظر خود را انتخاب کنید و وارد محیط بوت شوید.

۷- در منوی باز شده جدید، گزینه GParted را انتخاب کنید و کلید Enter را بزنید. اگر باز هم صفحه جدیدی باز نشد، این کار را ادامه دهید تا GParted اجرا شود. نرم‌ افزار GParted به صورت یک صفحه باز شونده در روی صفحه ظاهر می شود.

۸- در این صفحه از منوی GParted قسمت Device، درایو مورد نظر برای نصب را انتخاب کنید.

آموزش تصویری نصب Android 6.0 در کنار ویندوز

۹- سپس بر روی گزینه unallocated partition راست کلیک کرده و new را انتخاب کنید.

آموزش تصویری نصب Android 6.0 در کنار ویندوز

۱۰- در قسمت file system، گزینه ext4 را انتخاب کنید و add را بزنید.

آموزش تصویری نصب Android 6.0 در کنار ویندوز

۱۱- در این پنجره و پنجره بعدی کافی است دکمه apply را فشار دهید. در اولین پنجره apply در منوی بالا قرار گرفته است.

آموزش تصویری نصب Android 6.0 در کنار ویندوز

۱۲- پس از اتمام مراحل درایو فلش خود را از دستگاه جدا کنید و سیستم را یک بار دیگر ریستارت نمایید، تا وارد محیط ویندوز شوید.

مجددا برنامه UNetbootin را اجرا کنید.

۱۳- بار دیگر باید مراحل قبلی را انجام دهید. به این منظور لازم است Disk image را انتخاب کرده و بر روی آیکون (…) کلیک کنید اما این بار باید آدرس فایل android-x86-6.0-20151202.iso را که از قبل دانلود کرده اید به برنامه بدهید. در بخش بعدی هم مجددا آدرس درایو فلش را انتخاب کرده و دکمه OK را انتخاب کنید.

۱۴- فلش را به سیستم وصل کرده و مجددا سیستم را ریستارت کنید و از منوی بوت دوبار درایو فلش را انتخاب نمایید.

۱۵- این بار منوی Android-x86 ظاهر خواهد شد. به کمک کلید های جهت ‌نما، گزینه Installation را انتخاب کنید و کلید Enter را فشار دهید. بر روی Do Not Format کلیک کنید. در پنجره‌ های بعدی تمامی عملیات‌ را با Ok یا yes تایید نمایید. به جز منوی زیر که حتما باید NO را انتخاب کنید.

آموزش تصویری نصب Android 6.0 در کنار ویندوز

۱۶- در انتهای مراحل درایو فلش را بار دیگر از سیستم جدا کرده و در آخرین منو گزینه Reboot را انتخاب کنید.

۱۷- پس از بالا آمدن سیستم یک منوی انتخابی به شما نمایش داده می شود که از آن می توانید سیستم عامل مورد نظر خود (ویندوز و یا اندروید نسخه مارشمالو) را انتخاب کنید و به آن وارد شوید.

آموزش تصویری نصب Android 6.0 در کنار ویندوز

ارسال نظر