6 موقعیتی که می‌توانید از دستیار صوتی گوگل کمک بگیرید (بخش اول)

رسانه کلیک - در بخش اول و دوم این مطلب قصد داریم تا 6 کار مهمی را که می‌توانید برای انجام آن‌ها از دستیار صوتی گوگل کمک بگیرید معرفی کنیم.

6 موقعیتی که می‌توانید از دستیار صوتی گوگل کمک بگیرید (بخش اول)

دستیار صوتی گوگل یا Google Assistant یکی از اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های کاربردی گوگل است که می‌توانید از آن برای انجام کارهایتان استفاده کنید. شما می‌توانید از این دستیار مجازی روی تلویزیون هوشمند خود، اسپیکرهای هوشمند، ساعت‌های هوشمند و یا گوشی‌های هوشمند استفاده کنید.

از آنجایی که کاربرد دستیار صوتی گوگل در انجام کارهای مختلف بسیار متنوع و کاربردی است، در این مطلب و مطلب بعدی قصد داریم تا 6 کار مهمی را که می‌توانید برای انجام آن‌ها از دستیار گوگل کمک بگیرید معرفی کنیم.

1- صبح خود را با دستیار گوگل شروع کنید

شما می‌توانید از دستیار گوگل به عنوان یک ساعت زنگ‌دار برای بیدار شدن استفاده کنید. خوشبختانه دستیار مجازی گوگل به کاربران خود این امکان را می‌دهد تا او را سر زمان خاصی بیدار کند و در مورد وضعیت آب و هوای بیرون و قرار ملاقات‌هایی که در طول روز دارند، گزارش دهد. علاوه بر این اگر در خانه شما چراغ‌های هوشمند وجود دارد می‌توانید با استفاده از فرمان صوتی از دستیار گوگل بخواهید که چراغ‌ها را برای شما روشن کند. همچنین می‌توانید از او بخواهید که قهوه ساز شما را روشن کند و سرخط مهم‌ترین اخبار روز را نیز برای شما بخواند. برای استفاده از دستیار گوگل باید ابتدا اپلیکیشن آن را روی گوشی اندرویدی یا آیفون خود نصب کنید.

بعد از اینکه اپلیکیشن دستیار گوگل را روی گوشی خود نصب کردید، ابتدا وارد تنظیمات یا setting اپلیکیشن شده و روی عکس پروفایل خود که در بالای صفحه گوشه سمت راست قرار دارد کلیک کنید. از منوی باز شده گزینه Routines را انتخاب کنید و سپس در بخش Ready-Made گزینه Good Morning را انتخاب کنید. گزینه‌هایی را که می‌خواهید دستیار گوگل در هنگام بیدار شدن شما از خواب انجام دهد را انتخاب کنید. روی دکمه Save کلیک کنید.

دستیار گوگل

با این تنظیمات به دستیار گوگل فرمان می‌دهید که در هنگام بیدار شدن شما باید به ترتیب چه کارهایی را انجام دهد. برای فعال کردن این قابلیت باید اپلیکیشن دستیار گوگل را باز کنید، روی دکمه میکروفون کلیک کنید و عبارت "Good Morning" را تکرار کنید.

2- برنامه‌ریزی روزانه خود را با کمک دستیار گوگل انجام دهید

دستیار گوگل

شما می‌توانید از دستیار گوگل مثل یک بولت ژورنال گویا استفاده کنید. بولت ژورنال دفتری است که می‌توانید برنامه هفتگی و ماهیانه خود در آن بنویسید. اگر شما هم در یادآوری کارهایی که باید در طول روز انجام دهید دچار مشکل می‌شوید بهتر است از دستیار گوگل برای رفع این مشکل استفاده کنید.

برای انجام تنظیمات دستیار گوگل ابتدا دستیار گوگل را باز کنید، اگر سیستم‌عامل گوشی هوشمند شما اندروید است، اگر هر رویدادی را در تقویم خود وارد کرده باشید به صورت خودکار به دستیار گوگل اضافه می‌شود. اگر از گوشی‌های آیفون یا آیپد استفاده می‌کنید، باید ابتدا با حساب کاربری گوگل خود لاگین کنید و سپس قرارهای ملاقات و یا کارهایی را که باید در طول روز یا هفته انجام دهید را وارد کنید. برای اینکه بدانید چه کارهایی را باید در طول روز انجام دهید باید ابتدا دستیار گوگل را باز کنید، انگشت خود را روی میکروفون قرار دهید و سپس عبارت " Ok Google What am I doing Today" را تکرار کنید.

شما می‌توانید از دستیار گوگل بخواهید که قرارهای ملاقات شما را به تقویم گوشی اضافه کند. همچنین می‌توانید جزییات مربوط به این قرارهای ملاقات را نیز وارد کنید. همچنین کاربران می‌توانند با استفاده از فرمان صوتی " Cancel my next meeting" قرار ملاقات خود را کنسل کنید.

3- ایجاد لیست خرید با استفاده از دستیار گوگل

دستیار گوگل

معمولاً وقتی قرار است آیتم‌های زیادی خریداری کنیم یک یا چند کالا از قلم می‌افتند. با استفاده از دستیار گوگل می‌توانید یک لیست خرید تهیه کنید و همه کالاهایی را که می‌خواهید خریداری کنید. شما می‌توانید لیست خرید خود را با استفاده از فرمان‌های صوتی تکمیل کنید.

برای ایجاد لیست خرید ابتدا اپلیکیشن دستیار گوگل را باز کنید و سپس روی دکمه میکروفون کلیک کنید. عبارت "Create a shopping list" را تکرار کنید. گوگل از شما می‌پرسد که دقیقاً می‌خواهید چه کاری انجام دهید. روی دکمه میکروفون کلیک کنید و عبارت "add to the shopping list" را تکرار کنید. شما می‌توانید لیست خرید خود را با دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر