آموزش نحوه ساخت استاتوس (Status) در واتساپ

واتساپ در آخرین بروزرسانی‌های خود رویکردی به سوی شبکه‌های اجتماعی داشته است. پس از اینکه قابلیت استوری اینستاگرام بین کاربران محبوبیت زیادی پیدا کرد، واتس‌اپ نیز در جدیدترین بروز رسانی‌اش قابلیت استاتوس (Status) را اضافه کرده که کاربردی شبیه استوری در اینستاگرام دارد.

آموزش نحوه ساخت استاتوس (Status) در واتساپ

کلیک - برای استفاده از این قابلیت ابتدا باید واتساپ خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید و سپس Status را تنظیم کنید.

با بکارگیری قابلیت استاتوس، به آسانی می‌توانید عکس‌ها را ویرایش کرده، به آن‌ها افکت اضافه کنید و در نهایت با شکلک‌ آن‌ها را تزیین کرده و برای دوستان‌تان ارسال نمایید. لازم به ذکر است همانند استوری اینستاگرام، Status‌هایی که ایجاد می‌کنید نیز پس از بیست و چهار ساعت بصورت خودکار حذف می‌گردد.

برای ایجاد استاتوس ابتدا به اکانت خود وارد شوید و سپس به تب Status بروید.

همانند آنچه در تصویر بالا می‌بینید، دکمه‌ای پایین صفحه و سمت راست وجود دارد که از طریق آن می‌توانید به آسانی استاتوس را ایجاد کنید.

بر روی آیکون مربوطه کلیک کنید سپس وارد صفحه‌ای مانند آنچه که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، می‌شوید. در ادامه شرح می‌دهیم که هر یک از شماره‌های مشخص شده در تصویر چه کاربردی دارند.

گزینه ۱: این دکمه برای ضبط فیلم و عکس گرفتن استفاده می‌شود. برای گرفتن عکس فقط یکبار آن را لمس کنید و برای ضبط فیلم دکمه‌ی فوق را مدت طولانی‌تری نگهدارید.

گزینه ۲: این دکمه فلش را خاموش/روشن می‌کند.

گزینه ۳: برای فعال کردن دوربین سلفی یا دوربین اصلی است.

گزینه ۴: با کشیدن انگشت به سمت راست و چپ می‌توانید در میان عکس‌های گالری پیمایش کنید و تصویر مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

اکنون می‌توانید تصویر مورد نظر را انتخاب کنید، عکس بگیرید و فیلم ضبط کنید سپس بر روی دکمه سبز رنگی که در پایین و سمت راست می بینید، کلیک کنید و به مرحله‌ی بعد بروید.

در این مرحله با صفحه‌ای همانند تصویر بالا مواجه می‌شوید، در ادامه مواردی که با شماره گذاری مشخص شده را شرح می‌دهیم:

گزینه ۵: می‌توانید برای تصویر مورد نظر خود کپشن بنویسید.

گزینه ۶: این گزینه شما را یک مرحله به عقب برمی‌گرداند.

گزینه ۷: تصویر را CROP می‌کند.

گزینه ۸: ایموجی یا شکلک‌ها را از این قسمت می‌توانید انتخاب و استفاده کنید.

گزینه ۹: در این قسمت می توانید متن، تصویر و هر چیزی را که دوست دارید به تصویر اصلی اضافه نمایید.

گزینه ۱۰: برای اضافه کردن دست خط به تصویر از این گزینه استفاده می‌شود.

یک پالت نیز موجود است که توسط آن رنگ و نوع دست خط را می‌توانید تغییر دهید.

پس از آنکه تصویر را برای انتشار آماده نمودید، بر روی سه نقطه بالای صفحه کلیک کنید و سپس Status Privacy را انتخاب نمایید.

در این قسمت مشخص می‌کنید که استاتوس شما برای چه افرادی نمایش داده شود، برای این منظور یکی از سه حالت زیر را می‌توانید انتخاب کنید:

گزینه اول: نمایش برای تمام مخاطبین.

گزینه دوم: استاتوس برای همه بجز افرادی که از طریق این گزینه تنظیم می‌کنید، نمایش داده می‌شود.

گزینه سوم: با استفاده از این گزینه، افراد خاصی را انتخاب می‌کنید و فقط همان افراد می‌توانند استاتوس را ببینند.

پس از انتشار در بخش My Status می‌توانید تمام استاتوس‌های خودتان را ببینید، ولی چنانچه بخواهید آن‌ها را تغییر داده و یا حذف کنید، کافی است بر روی دکمه سه نقطه در مقابل این گزینه مطابق تصویر زیر کلیک نمایید و وارد جزئیات شوید:

استاتوس‌هایی را که می‌خواهید حذف کنید، انتخاب کرده و سپس با کلیک بر روی آیکون سطل زباله موارد مورد نظر را حذف کنید.

توجه داشته باشید که در انتهای هر استاتوس یک علامت چشم قرار دارد، به منظور مشاهده افرادی که استاتوس شما را دیده‌اند بر روی این آیکون کلیک کرده و تعداد دفعات دیده شدن و عکس العمل هایی که بر روی استاتوس انجام شده است را مشاهده کنید. در همین قسمت می‌توانید استاتوس را فوروارد و یا حذف نمایید.

ارسال نظر