5 نکته و ترفند آسان که به شما کمک می کند تعادل پوستی طبیعی داشته باشید

برای کمک به شما برای داشتن پوستی سالم و درخشان، 5 نکته و ترفند گردآوری شده است که می تواند شما را در مسیر درستی برای داشتن پوستی عالی قرار دهد.

5 نکته و ترفند آسان که به شما کمک می کند تعادل پوستی طبیعی داشته باشید

در ظهور مداوم محصولات و روندهای مراقبت از پوست، به نظر می رسد تلاش برای داشتن پوستی زیباتر هرگز پایانی ندارد. در حالی که برخی آکنه ها، جوش ها و حتی آفتاب سوختگی ممکن است طبیعی باشند، ما همیشه به دنبال راهی هستیم تا پوستمان را به حالت طبیعی بازگردانیم.

برای داشتن پوستی سالم و درخشان لازم است 5 نکته زیر را به کار بگیریم:

1- به اندازه کافی بخوابید

استرس یکی از عواملی است که ممکن است روی پوست تاثیر بگذارد، و هنگامی که برای رفع آن استراحت نمی کنید می تواند نتایج فاجعه باری به جا گذارد، بنابراین مطمئن باشید به اندازه کافی میخوابید-مثلا 8 ساعت در شب. در طول چرخه خواب بدن، خود را از استرس روزانه بازیابی می کند و زمانی که شما این ساعات خواب را کوتاه کنید پوست ممکن است دچار پیری زودرس شود. از سوی دیگر حتما متوجه شده اید که چگونه بعد از یک خواب خوب شبانه با پوستی شاداب از خواب بیدار می شوید. بنابراین مطمئن شوید که حداقل 8 ساعت در شب استراحت می کنید.

2- پوست خود را از داخل به بیرون آبرسانی کنید

نوشیدن حداقل 8 تا 10 لیوان آب در روز واقعا می تواند تفاوت ایجاد کند، یا حتی اگر چیز شیرین تری را ترجیح می دهید، مصرف حدود 5 وعده میوه یا سبزیجات تازه توصیه می شود.

3- ضدآفتاب را فراموش نکنید

به طور گسترده ای شناخته و پذیرفته شده است که قرار گرفتن طولانی مدت در معرض نور خورشید می تواند پوست را خراب کند. بنابراین اگر واقعا باید زیر نور خورشید باشید، توصیه می شود از یک ضدآفتاب خوب استفاده کنید. سعی کنید چیزی با SPF 30 و بالاتر پیدا کنید تا مجبور نباشید آنرا به دفعات در طول روز دوباره استفاده کنید.

4- گوشی خود را تمیز نگه دارید

بله درست خواندید؛ تلفن شما محل مناسبی برای رشد تعداد زیادی باکتری است. در تماس با صورت، این باکتری ها می توانند باعث ایجاد جوش های ناخوشایند شوند. بنابراین سعی کنید همیشه یک اسپری یا بطری کوچک ضدعفونی کننده به همراه داشته باشید. تمیز نگه داشتن گوشی نیز می تواند وضعیت پوست شما را بهبود بخشد.

5- به دمای حمام توجه کنید

خیلی وسوسه انگیز است که هربار دقایق زیادی زیر دوش بمانید. در اصل تنها چیزی که نیاز دارید 5 الی 10 دقیقه دوش آب ولرم است. سعی کنید از استفاده از آب بسیار داغ روی پوست خودداری کنید زیرا ممکن است منجر به خشکی بیش از حد و حتی بیماری بثورات شود.

این 5 ترفند ساده واقعا می تواند به بهبود پوست و حتی سلامت عمومی شما کمک کند.

Dr. Ally Ray

منبع: dermaprimeplus.com

ارسال نظر