فروش پلی استیشن 4 در آمریکا به بیش از 30 میلیون دستگاه رسید

رسانه کلیک - بر اساس گزارش اخیر دنیل احمد، میزان فروش پلی استیشن 4 در ایالات متحده آمریکا هم اکنون از مرز 30 میلیون دستگاه عبور کرده است.

فروش پلی استیشن 4 در آمریکا به بیش از 30 میلیون دستگاه رسید

خوب یا بد، چیزی در حدود یک سال به پایان عمر کنسول های نسل هشتم ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 باقی مانده و در حالی که طی چند سال اخیر شاهد رقابت های جنجالی این دو دستگاه بودیم، لیکن در حال حاضر بیشتر توجه بازی سازان و گیمرها به کنسول های بعدی معطوف شده و هم اکنون شماری از توسعه دهندگان خود را برای آغاز نسل نهم آماده می کنند.

در این میان، میزان فروش کنسول پلی استیشن 4 همواره یکی از بزرگترین دستاوردهای سونی طی نسل کنونی است که بر اساس گزارش های پیشین، ظاهرا فروش کلی این دستگاه از مرز 100 میلیون واحد عبور کرده و جزء پرفروش ترین کنسول های تاریخ صنعت بازی های ویدیویی به شمار می رود. با این حال، چند وقتی است که فروش این کنسول در سراسر جهان افت زیادی پیدا کرده که البته این موضوع با عنایت به اتمام چرخه عمر کنسول های نسل هشتم طی سال آینده میلادی، کاملا طبیعی است.

در همین راستا، چندی پیش آقای دنیل احمد (Daniel Ahmad)، تحلیل‌گر حوزه بازی های ویدیویی، گزارش جدیدی از میزان فروش پلی استیشن 4 در چند کشور مختلف از جمله ایالات متحده آمریکا و ژاپن به اشتراک گذاشت که بر اساس آن، به نظر می رسد فروش این دستگاه در آمریکا به بیش از 30 میلیون واحد رسیده است. از این رو، 30 درصد از سهم کلی فروش کنسول پلی استیشن 4 به کشور ایالات متحده آمریکا قرار دارد که بی شک حجم قابل توجهی است. جدا از آمریکا، بیشترین میزان فروش این کنسول به کشور ژاپن تعلق دارد که تاکنون بیش از 8.3 میلیون دستگاه در این منطقه به فروش رسیده است. دو کشور آلمان و انگلستان نیز هر یک به ترتیب با فروش 7.2 و 6.8 میلیون دستگاه به عنوان سومین و چهارمین کشور پرفروش کنسول پلی استیشن شناخته می شوند.

فروش پلی استیشن 4

دنیل احمد در این باره توضیح می دهد:

در حال حاضر، میزان فروش پلی استیشن 4 در ایالات متحده آمریکا به بیش از 30 میلیون دستگاه رسیده است. رقمی که نزدیک به 30 درصد از سهم کلی فروش این کنسول در سراسر جهان را تشکیل می دهد. در ادامه، میزان فروش این کنسول در دیگر کشورهای به شرح زیر است:

ژاپن: 8.3 میلیون دستگاه

آلمان: 7.2 میلیون دستگاه

انگلستان: 6.8 میلیون دستگاه

با عنایت به آغاز دوره نسل نهم کنسول ها، انتظار می رود که فروش پلی استیشن 4 در ادامه سال جاری و چه بسا سال آینده میلادی با کاهش شدیدی روبه‌رو شود. با این حال، هنوز تعدادی از این آثار انحصاری و بزرگ این کنسول به نام The Last of Us Part II، دث استرندینگ و Ghost of Tsushima روانه بازار نشده اند ک با عرضه آن ها، تا حدودی فروش این دستگاه روند رو به رشدی خواهد داشت.

در طرف مقابل، متاسفانه هنوز آمار و ارقام دقیق و رسمی‌ای از میزان فروش دو کنسول ایکس باکس وان و ایکس باکس وان ایکس در دست نیست و شرکت مایکروسافت به خاطر عملکرد ضعیف خود در نسل هشتم، چندان تمایلی به انتشار چنین گزارش‌هایی ندارد. با همه این ها، لازم به ذکر است که کنسول بعدی ایکس باکس با نام رمزی ایکس باکس اسکارلت در تعطیلات سال 2020 میلادی راهی بازار خواهد شد. بر این اساس، چندان دور از ذهن نیست که شرکت سونی نیز در بازه زمانی مشابه اقدام به عرضه کنسول پلی استیشن 5 در سراسر جهان کند.

ارسال نظر