قدیمی ترین نقاشی غاری جهان با قدمت 40 هزار سال کشف شد!

رسانه کلیک - تیم تحقیقاتی دانشگاه گریفیث استرالیا موفق به کشف قدیمی ترین نقاشی غاری جهان با قدمت 40 هزار سال در اندونزی شد.

قدیمی ترین نقاشی غاری جهان با قدمت 40 هزار سال کشف شد!

همانطور که می دانید انسان های اولیه علاقه بسیاری به کشیدن نقاشی های غاری به ویژه نقاشی هایی از حیوانات داشته اند. با استناد به آسوشیتد پرس ، دانشمندان موفق به کشف قدیمی ترین نقاشی غاری جهان از حیوانات در غاری در بورنئوی اندونزی شدند.

به اعتقاد متخصصان، قدمت این نقاشی غاری به حدود 40 هزار سال پیش باز می گردد و به این ترتیب قدیمی ترین نقاشی غاری جهان محسوب می شود؛ در حالی که پیش از این دانشمندان اعتقاد داشتند که قدیمی ترین نقاشی های غاری جهان در غارهای کشورهای فرانسه و اسپانیا کشیده شده اند.

Maxime Aubert ، باستان شناس دانشگاه گریفیث استرالیا و محقق اصلی این مطالعه، طی بیانیه ای گفت:

نقاشی غاری تازه کشف شده قدیمی ترین نقاشی غاری جهان و قدیمی ترین اثر هنری تصویری جهان محسوب می شود. این نقاشی، طرح بزرگی از حیوانی ناشناخته بوده که احتمالا گونه ای از گاوهای وحشی ساکن در جنگل های بورنئو است.

این نقاشی قرمز رنگ که عرض آن حدود 1.5 متر است، نشان دهنده سایه حیوانی بوده که ممکن است یک گاو وحشی یا حیوانی مانند آن باشد. در اطراف این گاو نیز نقاشی های دیگری به رنگ های قرمز و بنفش وجود داشته که صحنه هایی از زندگی انسان ها را به تصویر کشیده اند.

قدیمی ترین نقاشی غاری جهان

در گزارشی که در رابطه با این نقاشی غاری منتشر شده، توضیح داده شده که دانشمندان پیش از این معتقد بودند که کشیدن نقاشی های غاری در ابتدا از اروپا آغاز شده؛ اما اکنون با توجه به این اکتشاف تازه، آن ها به این نتیجه رسیده اند که کشیدن طرح حیوانات روی دیوار غارها همزمان در قاره اروپا و آسیا آغاز شده است.

این اکتشاف تازه دانشمندان را با جدول زمانی جدیدی از آغاز خلاقیت های انسانی رو به رو کرده است. دانشمندان اکنون با این پرسش مواجه شده اند: آیا این خلاقیت از چیزی تکامل یافته برآمده، یا تنها تحت تاثیر امری تاریخی بوده است؟

Aubert و تیم تحقیقاتی اش برای دستیابی به این غار آهکی در بورنئو از کارد های بزرگ و سنگین برای عبور از جنگل های انبوه استفاده کردند. آن ها در حالی که کلاه ایمنی معدنچیان را بر سر داشتند، از درون غارها عبور کرده و به دنبال نقاشی غاری و اسنادی برای تخمین قدمت آن ها گشتند. آن ها موفق به تخمین قدمت اکثر نقاشی ها نشدند؛ زیرا برای این کار از آزمایش هایی بر اساس ذخایر معدنی خاص استفاده می کردند.

هیچ یک از اعضای این تیم علت کشیده شدن طرح یک گاو وحشی آن هم در 40 هزار سال پیش را کشف نکرده اند؛ با این حال معتقدند که این حیوانات برای انسان های آن دوره تنها غذا نبوده و احتمالا معنی خاصی برایشان داشته اند.

ارسال نظر