با پربازدیدترین موزه های جهان در سال 2018 آشنا شوید!

رسانه کلیک - موزه ها همچنان یک منبع موثق و قابل اعتماد برای کسب اطلاعات تاریخی، فرهنگی و علمی هستند. به همین خاطر تعداد افرادی که از موزه ها بازدید می کنند، روز به روز در حال افزایش است. در ادامه به معرفی ۱۰ مورد از پربازدیدترین موزه های جهان می پردازیم.

با پربازدیدترین موزه های جهان در سال 2018 آشنا شوید!

امروزه موزه ها از مهم ترین مراکز گردشگری هر کشور به شمار می آیند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با پربازدیدترین موزه های جهان آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

موزه لوور پاریس

موزه لوور

قلعه لوور که در گذشته اقامتگاه پادشاهان فرانسوی بوده، امروزه به یکی از مشهورترین و بزرگ ترین موزه های هنری جهان تبدیل شده است. این موزه در سال ۱۱۹۰ میلادی به دست فیلیپ آگوستوس بنا شد و از نوامبر ۱۷۹۳ در معرض بازدید عمومی قرار گرفت. مساحت موزه تقریبا ۱۹۵ هزار متر مربع است که حدود ۶۰۶۰۰ متر مربع آن، به نمایشگاه آثار هنری اختصاص دارد.

روزانه کارهای بسیاری از نقاشان مطرح تاریخ نظیر روبنس، رامبرانت، تیسین و فرمیر در این مکان نمایش داده می شود که از معروف ترین آن‌ها می توان به تابلوی مونالیزا، اثر لئوناردو داوینچی اشاره کرد. نقاشی های مشهور اوژن دلاکروا نظیر آزادی هدایتگر و قانون حمورابی نیز از دیگر گنجینه های ارزشمند موجود در موزه لوور هستند.

موزه ملی چین در پکن

موزه ملی چین

موزه ملی چین یکی از بزرگترین و مدرن ترین موزه های جهان است که در سال ۲۰۰۳ میلادی به مناسبت دهمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین آغاز به فعالیت کرد. این موزه در سال ۲۰۰۷ به مدت چهار سال تحت بازسازی و مرمت قرار گرفت و پس از آن فعالیت خود را به صورت مستمر ادامه داد. ۴۸ تالار نمایش در این مکان قرار دارد که اصلی ترین آن‌ها مربوط به چین باستان و دوره بازسازی و حیات مجدد است؛ یعنی کلیه اطلاعات از زمان پیدایش انسان های یوآنمو (۱.۷ میلیون سال پیش) تا تاسیس حکومت کمونیستی چین در این تالار به نمایش در می آیند.

از مهم ترین آثار موجود در موزه ملی چین می توان به قطعه برنزی Simuwu اشاره کرد. این قطعه که مربوط به سلسله شانگ است، سنگین ترین سازه برنزی به جا مانده از دوران باستان به شمار می آید.

موزه ملی هوا و فضا در واشینگتن دی.سی.

موزه ملی هوا و فضا در واشینگتن دی.سی.

موزه ملی هوا و فضای واشینگتن دی.سی. ابتدا در سال ۱۹۴۶ میلادی و تحت عنوان موزه ملی هوا آغاز به کار کرد. این موزه که در رده سوم پربازدیدترین موزه های جهان قرار دارد، یکی از مهم ترین مراکز تحقیقاتی علوم هوانوردی و فضاپیمایی است. این موزه دارای دو ساختمان مجزا یکی در مرکز خرید واشینگتن دی.سی. و دیگری در فرودگاه بین المللی Dullas است.

ماژول فرمان آپولو ۱۱، کپسول فضاپیمای Friendship 7، هواپیمای تک سرنشین Spirit of St. Louis و هواپیمای برادران رایت تنها چند مورد از ۶۰ هزار مصنوعات هوایی و فضایی موجود در این موزه هستند.

موزه هنر متروپلیتن در نیویورک

موزه هنر متروپلیتن

موزه متروپولیتن یکی از بزرگترین مراکز هنری در ایالات متحده آمریکا محسوب می شود. از مصنوعات دوره پالئولیتی (قدیمی ترین دوره ماقبل انسان) گرفته تا آثار مربوط به هنر پاپ، همگی در این موزه به نمایش گذاشته می شوند.

در حالی که تمرکز اصلی متروپولیتن روی آثار هنری آمریکاست، بازدیدکنندگان می توانند با هنر و معماری مردم سراسر جهان، آلات موسیقی و نوع پوشش آن‌ها نیز آشنا شوند.

موزه واتیکان در رم

موزه واتیکان در رُم

موزه واتیکان یکی از بزرگترین، قدیمی ترین و پربازدیدترین موزه های جهان است که در اوایل قرن ۱۶ام میلادی به فرمان پاپ ژولیوس دوم شروع به فعالیت کرد. این موزه دارای بیش از ۵۰ هزار اثر هنری و ۱۴۰۰ تالار است که برای بازدید از همه آن‌ها باید ۷ کیلومتر پیاده روی کنید.

در ابتدای مسیر به موزه مصر بر می خوریم که آثار مختلفی از مصر باستان در آن به نمایش گذاشته شده اند. سپس به کاخ بلودر و اتاق رافائل و در پایان به کلیسای مقدس سیستین، یعنی جذاب ترین بخش موزه می رسیم.

موزه علم و فناوری شانگهای

موزه علم و فناوری شانگهای

موزه علم و فناوری شانگهای یکی از مهم ترین مراکز علمی و آموزشی در چین است. این موزه دارای ۱۴ نمایشگاه دائمی و ۴ سینماست که در آن‌ها به ترویج علوم مدرن و پیشرفت های ایدئولوژیک پرداخته می شود.

طیف زندگی، نور حکمت، دنیای ربات ها و ناوبری فضایی نام چند مورد از جالب ترین بخش های این مجموعه هستند. موزه به دو بخش کلی تقسیم می شود که یکی از آن‌ها مربوط به حیات طبیعی و گونه های جانوری مختلف و دیگری مربوط به امور فضایی، محاسباتی و رباتیک است.

موزه ملی تاریخ طبیعی واشینگتن دی.سی.

موزه ملی تاریخ طبیعی واشینگتن دی.سی.

این موزه که در سال ۱۹۱۰ تاسیس شده، در جایگاه هفتم در فهرست پربازدیدترین موزه های جهان قرار دارد. شمار فسیل ها، استخوان ها، شهاب سنگ ها و گونه های گیاهی و جانوری که در این مجموعه قرار دارند به بیش از ۱۲۰ میلیون می رسد.

مساحت محوطه اصلی ساختمان بالغ بر ۱۴۰ هزار متر مربع است و ۳۰۲۰۰ متر مربع دیگر نیز به نمایشگاه ها و فضاهای عمومی اختصاص می یابد. غذا دادن به رطیل ها در باغ وحش و تماشای مدل های دقیق از نهنگ های غول پیکر و دیگر گونه های آبزی در سالن Sant Ocean از پرطرفدارترین بخش های موزه به شمار می آیند.

موزه بریتانیا در لندن

موزه بریتانیا

موزه بریتانیا در سال ۱۷۵۳ میلادی بنا شد و از سال ۱۷۵۹ به صورت رسمی آغاز به‌کار کرد. این مکان به موزه شاهکارهای مسروقه نیز شهرت دارد، چرا که برخی از گنجینه های موجود در آن مانند کتیبه روزتا به طرق نامعمولی جمع آوری شده اند. روزتا هنگام حمله ارتش ناپلئون به مصر، از این کشور ربوده شد. آثار دیگری مانند تندیس پارتنون، معبد آرتمیس و مقبره موجود در هالیکارناسوس نیز با مجوزهای دولتی به این نمایشگاه اضافه شده اند.

موزه تیت در لندن

موزه هنرهای مدرن تِیت

موزه تیت که بیشتر به یک گالری شباهت دارد، در سال ۲۰۰۰ در معرض بازدید عموم قرار گرفت. تیت که یکی از بزرگترین موزه های هنری معاصر در جهان است، روزانه آثار هنرمندان بزرگی نظیر پیکاسو، دالی، ماتیس و ارنست را به نمایش می گذارد.

آثار هنرمندان پاپ نظیر اندی وارهول و روی لیکتنستاین نیز از جایگاه ویژه ای در این موزه برخوردارند. بازدیدکنندگان همچنین می توانند جهت مشاهده تابلوها و سایر مصنوعات هنری معاصر، از نمایشگاه های موقتی موجود در تالار Turbine دیدن نمایند.

نگارخانه ملی هنر در واشینگتن دی.سی.

نگارخانه ملی هنر در واشینگتن دی.سی.

نگارخانه هنر واشینگتن دی.سی. یکی دیگر از پربازدیدترین موزه های جهان است که روزانه بیش از ۱۴۰ هزار اثر هنری در آن به نمایش گذاشته می شود. پاول ملون و ساموئل هنری، دو تن از بزرگترین کلکسیونرهای آمریکایی هستند که مجموعه های خود را به این نگارخانه اهدا کرده اند.

شاید جالب باشد بدانید تنها اثر لئوناردو داوینچی در آمریکا، یعنی تابلوی Ginevra de' Benci نیز در این موزه نگهداری می شود.

ارسال نظر