کلیه آیفون های 5G اپل در پاییز امسال عرضه می شوند؟

رسانه کلیک - طبق پیش بینی های تحلیلگر معروف، مینگ چی کو، هر چهار مدل جدید از آیفون های 5G اپل در سه ماهه سوم سال جاری میلادی رونمایی می شوند.

کلیه آیفون های 5G اپل در پاییز امسال عرضه می شوند؟

تحلیلگر معروف اپل، مینگ چی کو در ماه گذشته اعلام کرد که آیفون های 5G اپل در چهار مدل متفاوت، در نیمه دوم سال 2020 عرضه می شوند. آیفون های جدید بسته به ناحیه توزیع، شامل مدل های پشتیبانی کننده از فناوری sub-6GHz و mmWave خواهند بود.

طبق گفته های کو، مدل های mmWave در پنج بازار بزرگ دنیا یعنی ایالات متحده آمریکا، کانادا، ژاپن، کره و بریتانیا در دسترس مشتریان قرار می گیرند. ظاهرا اپل تصمیم گرفته تا به منظور صرفه جویی در هزینه های تولید، قابلیت 5G را در کشورهای فاقد سرویس 5G یا سرویس دهی ضعیف این فناوری، غیر فعال کند.

با این حال، مینگ چی کو به تازگی پیش بینی های خود را تغییر داده است. وی با استناد به مطالب عنوان شده در وب سایت MacRumets گفت که اپل قصد دارد تا هر دو مدل sub-6GHz و sub-6GHz+mmWave را به طور همزمان در نیمه دوم سال 2020 عرضه کند. فروش آیفون های 5G اپل در اواخر سه ماهه سوم یا اوایل سه ماهه چهارم سال جاری آغاز می شود.

تحلیلگر دیگری به نام مهدی حسینی در هفته گذشته با چهارچوب زمانی پیش بینی شده توسط چی کو مخالفت کرد. وی گفت که مدل های sub-6GHz در سپتامبر سال 2020 و مدل های mmWave نیز در دسامبر سال جاری یا ژانویه سال 2021 در دسترس مشتریان قرار خواهند گرفت.

از طرفی کو اظهار داشته که ساخت آیفون های 5G اپل با پشتیبانی از هر دو فناوری sub-6GHz و mmWave طبق برنامه ریزی جلو می رود. به هر حال کو سابقه معتبرتری در ارتباط با پیش بینی برنامه های اپل دارد. بنابراین فعلا به نظر می رسد که کل محصولات جدید 5G اپل طبق روال در ماه سپتامبر رونمایی خواهند شد.

ارسال نظر