هواوی عرضه گوشی Mate X را به تعویق انداخت

رسانه کلیک - هواوی اولین گوشی انعطاف پذیر، میت ایکس را با تاخیر روانه بازار می کند. گوشی Mate X در ماه سپتامبر در اختیار خریداران قرار می گیرد.

هواوی عرضه گوشی Mate X را به تعویق انداخت

عرضه گوشی Mate X هواوی به تعویق افتاد. این غول فناوری چینی اولین گوشی منعطف خود را به‌جای ماه ژوئن، در ماه سپتامبر روانه بازار می کند.

این شرکت در صحبت با CNBC و وال استریت ژورنال به این موضوع اشاره کرده که اولین گوشی انعطاف پذیر خود را تحت آزمایش های متعددی قرار می دهد تا برای مصرف کنندگان آماده باشد. این اقدام هواوی در راستای مشکلات ایجاد شده برای گلکسی فولد سامسونگ صورت می گیرد.

سخنگوی هواوی به CNBC اعلام کرد:

ما نمی خواهیم محصولی را عرضه کنیم که اعتبار ما را خدشه دار کند.

مشکل اصلی هواوی در حال حاضر، تحریم های گوگل و ممنوعیت کار با شرکت های آمریکایی است. با توجه به این موضوع، شرکت های آمریکایی قادر به فروش محصولات و یا صدور تاییدیه برای تکنولوژی های این شرکت نیستند.

هواوی Mate X

این غول فناوری چینی نمی تواند به نسخه کامل سیستم عامل اندروید دسترسی داشته باشد. در رابطه با این موضوع که گوشی Mate X با سیستم عامل اندروید روانه بازار می شود یا خیر، اطلاعات دقیقی در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است.

CNBC به این موضوع اشاره دارد که گوشی انعطاف پذیر هواوی در گذشته و پیش از تحریم ها معرفی شده، بنابراین با سیستم عامل اندروید از راه می رسد. وال استریت ژورنال خبر از این موضوع داده که هواوی در حال بررسی استفاده از سیستم عامل اندروید در این محصول است.

این احتمال وجود دارد که هواوی از سیستم عامل انحصاری خود در این دستگاه استفاده کند ( افشای تصاویری از رابط کاربری سیستم عامل Ark OS هواوی ). هواوی Mate X در ماه فوریه معرفی شد ( هواوی میت ایکس از راه رسید؛ اولین گوشی هوشمند 5G انعطاف پذیر در جهان ). این گوشی هوشمند که از شبکه ارتباطی 5G پشتیبانی می کند، قیمتی برابر با 2600 دلار دارد.

ارسال نظر