طرح رجیستری امروز به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس رسید!

رسانه کلیک - اگر اخبار حوزه آی تی را دنبال کرده باشید، با برندهای مشمول طرح تایید اصالت گوشی (رجیستری) آشنا شده‌اید. در این میان، سامسونگ تنها برند پرطرفداری است که از قافله عقب مانده و هنوز در شمولیت این طرح قرار نگرفته است. حال بر اساس کانال اطلاع رسانی این طرح، رجیستری گوشی سامسونگ گلکسی S9 و اس 9 پلاس از امروز (هشتم اسفند ماه) آغاز می شود.

طرح رجیستری امروز به گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس رسید!

به گزارش کلیک ؛ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از چهاردهم آذر ماه وارد فاز دوم اجرای طرح ملی رجیستری گوشی های موبایل شد و رسما مبارزه با کالاهای قاچاق اپل را آغاز کرد.

در ابتدای اجرای این فاز از رجیستری، تمام مدل های گوشی و تبلت اپل در دستور کار کمیته مربوط به اجرای این طرح قرار گرفت و عملا واردات این محصولات غیر از مبادی رسمی، به کشور محدود شد.

با گذشت حدود 15 روز از اجرای فاز دوم، اسامی سه برند آمریکایی بلک‌ بری، موتورولا و گوگل‌ پیکسل دیگر نیز به اعمال مقررات اضافه شد.

بعد از آن نیز ال‌ جی به عنوان برند مشمول رجیستری معرفی شد؛ تا روز گذشته که دامنه آن برندهای نوکیا، هواوی، سونی و تکنو را هم در برگرفت ( زمان رجیستری گوشی‌ های برند هواوی، نوکیا، سونی و تکنو اعلام شد ).

در حالیکه مسئولان این اسامی را به عنوان آخرین برندهای مشمول برای سال جاری مطرح کردند، اما ظاهرا تصمیمشان عوض شده و امروز نیز از برند دیگری که تحت شمولیت قرار می‌ گیرد، پرده برداشتند.

حتی روز گذشته معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی درباره اینکه چرا اجرای این طرح به برند سامسونگ نرسید، گفته بود که این برند هم طی دو هفته ابتدایی سال 97 اعلام خواهد شد و این تصمیم برای کنترل بیشتر بر بازار موبایل اتخاذ شده است ( چرا رجیستری گوشی های سامسونگ به بعد از تعطیلات نوروزی موکول شد؟ ).

کانال اطلاع رسانی این طرح گفته با توجه به پیگیری و استقبال نمایندگان شرکت سامسونگ و سایر برندهای معتبر در ایران و مساعدت وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، رجیستری گوشی سامسونگ گلکسی S9 و گلکسی S9 پلاس از تاریخ 8 اسفند 1396 (ساعت 00:00) مشمول این طرح شد.

ارسال نظر