فروش جهانی فیلم Joker از مرز 1 میلیارد دلار عبور کرد

رسانه کلیک – فیلم Joker اخیرا موفق شده تا فروش خود را به 1 میلیارد دلار رسانده و بدین ترتیب، به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما در رده سنی بزرگسالان تبدیل شود.

فروش جهانی فیلم Joker از مرز 1 میلیارد دلار عبور کرد

فیلم Joker یکی از جنجال برانگیزترین محصولات کمپانی برادران وارنر است که روز جمعه توانست فروش جهانی خود در باکس آفیس را به 1 میلیارد دلار رسانده و به پرفروش ترین فیلم سینما در رده سنی بزرگسالان تبدیل شود. شاهکار جدید واکین فینیکس هفتمین فیلمی است که فروش آن در سال جاری از مرز 1 میلیارد دلار عبور کرده است ( ۱۰ فیلم برتر خواکین فینیکس ). پیش از جوکر تنها سه فیلم از شرکت برادران وارنر توانسته اند فروش میلیارد دلاری داشته باشند: آکوامن، شوالیه تاریکی و شوالیه تاریکی بر می خیزد.

بودجه در نظر گرفته شده برای ساخت فیلم Joker حدودا 62.5 میلیون دلار بوده و این موضوع باعث شده تا سود حاصل از فروش آن بسیار بیشتر از فیلم های دیگر باشد ( فیلم جوکر به یک رکورد جدید در باکس آفیس دست پیدا کرد ). البته جوکر رکوردهای دیگری را نیز در کارنامه خود ثبت کرده که از جمله مهم ترین آن ها می توان به پرفروش ترین فیلم افتتاحیه در ماه اکتبر اشاره کرد. پس از حادثه ناگواری که هفت سال پیش در زمان اکران فیلم شوالیه تاریکی بر می خیزد رخ داد، هیچکس انتظار نداشت که جوکر با چنین استقبال بی نظیری مواجه شود. در واقع باید بگوییم که تدابیر شدید امنیتی و همچنین حضور پلیس در سالن سینماها نیز نتوانست مردم را از خرید بلیت منصرف کند.

فیلم جوکر 2019 نه تنها در سینماهای آمریکا (300 میلیون دلار)، بلکه در سایر کشورها نظیر انگلستان (68 میلیون دلار)، مکزیک (43 میلیون دلار)، کره جنوبی (38 میلیون دلار)، برزیل (34 میلیون دلار) و فرانسه (38 میلیون دلار) نیز فروش چشمگیری داشته است.

فروش فیلم Joker باکس آفیس

با وجود فروش بالای فیلم جوکر 2019، عملکرد برادران وارنر در سال جاری چندان هم موفقیت آمیز نبوده است. به جز جوکر و قسمت دوم IT، فروش سایر محصولات استودیو مانند The Goldfinch ،Motherless Brooklyn و The Kitchen بسیار پایین تر از حد انتظار بوده است.

اگر به خاطر داشته باشید فیلم جوکر در جشنواره ونیز هم موفق شد جایزه شیر طلایی را به دست آورد. وظیفه کارگردانی این مجموعه بی نظیر بر عهده سازنده سه گانه The Hangover یعنی تاد فیلپس بوده و زازی بیتز و رابرت دنیرو نیز از همبازیان فینیکس هستند.

ارسال نظر