هواوی P70 احتمالاً با تراشه جدید کرین 9010 از راه می‌رسد

هواوی ظاهراً در کنار تراشه 5G، به‌دنبال استفاده از سنسورهای دوربین اختصاصی خود در گوشی‌های پرچمدار سری P70 است.

هواوی P70 احتمالاً با تراشه جدید کرین 9010 از راه می‌رسد

طبق شایعه‌ای جدید، هواوی می‌خواهد در نسل جدید پرچمدارهای خود، یعنی سری P70 به سراغ تراشه‌ای تازه برود. این تراشه کرین 9010 نام دارد که البته چند سال پیش برای اولین‌بار نام آن را شنیدیم.

سه سال پیش منبعی مدعی شد که هواوی روی تراشه کرین 9010 کار می‌کند. در آن زمان گفته شد که با یک چیپ 3 نانومتری روبه‌رو هستیم و احتمالاً TSMC‌ آن را می‌سازد. اما حالا با توجه به تحریم‌های متعدد علیه هواوی، بعید به نظر می‌رسد TSMC‌بتواند برای چینی‌ها تراشه 3 نانومتری بسازد. بااین‌حال شایعه‌ای جدید همچنان می‌گوید هواوی از تراشه کرین ۹۰۱۰ استفاده می‌کند.

هفته پیش مشخص شد که هواوی درحال فروش لپ‌تاپ‌هایی است که از تراشه ساخته‌شده توسط TSMC، یعنی کرین 9006C بهره می‌برند. اگرچه در ابتدا تصور می‌شد که TSMC‌به‌تازگی این تراشه‌ها را برای هواوی تولید کرده است، اما درنهایت مشخص شد که تراشه‌ها تولید قدیم هستند.

کرین 9010 یک تراشه 3 نانومتری خواهد بود؟

کرین 9010

اما آیا کرین 9010 یک تراشه 3 نانومتری خواهد بود یا اینکه هواوی از یک نام جدید برای تراشه‌ای قدیمی استفاده خواهد کرد؟ با توجه به تحریم‌های هواوی، احتمالاً این شرکت رویکرد دوم را در پیش می‌گیرد. نام Kirin 9010 در سال 2021 توسط هواوی ثبت شد و تصمیم داشت در سال 2022 شروع به تولید انبوه آن کند، بااین‌حال موفق به انجام چنین کاری نشد.

گفته می‌شود هواوی شبکه ارتباطی 5G را به سری P70 می‌آورد. همچنین شایعات می‌گویند هواوی برای گوشی P70 Art از دوربین اولترا واید 1 اینچی به‌همراه لنز باکیفیت 1G6P (یک المان شیشه و 6 پلاستیک) استفاده خواهد کرد. ظاهراً هواوی درحال توسعه سنسورهای اختصاصی خود است که همراه با سری P70 در ماه مارس معرفی می‌شوند.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر