گوگل با چند ویژگی هوش مصنوعی از شلوغ‌شدن گالری کاربران جلوگیری می‌کند

این قابلیت‌ها به‌طور کلی برای مرتب‌کردن گوگل فوتوز و دسته‌بندی بیشتر آن طراحی شده‌اند.

گوگل با چند ویژگی هوش مصنوعی از شلوغ‌شدن گالری کاربران جلوگیری می‌کند

گوگل در گوشی‌های سری پیکسل خود همیشه توجه خاصی به عکاسی داشته است و با گوشی‌های پیکسل 8 و پیکسل 8 پرو نیز انقلاب بزرگی درزمینه همکاری هوش مصنوعی و عکاسی ایجاد کرد. حالا غول فناوری از چندین ویژگی هوش مصنوعی جدید برای اپلیکیشن Photos رونمایی کرده است.

مرتب‌سازی گوگل فوتوز با هوش مصنوعی

اولین ویژگی جدید Photo Stacks نام دارد و عکس‌های شبیه به یکدیگر را که در زمان نزدیک گرفته شده‌اند، دسته‌بندی می‌کند. این ویژگی احتمالاً برای افرادی مفید خواهد بود که هنگام عکاسی برای پیداکردن بهترین گزینه ممکن چندین عکس می‌گیرند. در صورت عدم نیاز، این ویژگی را می‌توانید غیرفعال کنید.

ویژگی بعدی یک میانبر مفید است که با وجود آن می‌توانید براساس تصاویر خود، مانند عکس بلیت یک رویداد یا عکس یک آگهی، در تقویم خود ورودی‌های جدیدی ایجاد کنید. درست مانند تصویر زیر، هنگام مشاهده بلیت دیجیتال گزینه «Set Reminder» را مشاهده خواهید کرد و با ضربه‌زدن روی آن به این ویژگی دسترسی پیدا می‌کنید. سپس گوگل Photos یک فرم ایجاد رویداد جدید با جزئیات مربوط به بلیت مانند زمان و تاریخ شروع رویداد به شما ارائه می‌کند.

درنهایت سومین ویژگی باعث می‌شود تا Photos در دسته‌بندی اسناد یا اطلاعات نوشته‌شده‌ای که به شکل تصویر ذخیره می‌کنید بهتر عمل کند.

همان‌طور که در تصویر بالا قابل مشاهده است، ردیف سند برگه جستجوی اپ Photos اکنون به‌طور خودکار عکس‌ها را در زیرمجموعه‌هایی مانند «اطلاعات رویداد»، «هویت» (عکس کارت شناسایی) و «رسید» دسته‌بندی می‌کند. این ویژگی باعث می‌شود تا سریع و راحت‌تر عکس مدنظر خود را پیدا کنید.

گوگل می‌گوید که ویژگی‌های جدید به‌مرورزمان در دسترس تمام کاربران نسخه موبایل برنامه Photos قرار خواهد گرفت و اکنون برخی افراد به ویژگی ایجاد رویداد تقویمی و دسته‌بندی اسناد یا اطلاعات دسترسی پیدا کرده‌اند.

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر