تهدید صدها کارمند OpenAI: اگر سم آلتمن برنگردد، ما هم شرکت را ترک می‌کنیم

خواسته کارمندان بازگشت سم آلتمن و استعفای هیئت مدیره است.

تهدید صدها کارمند OpenAI: اگر سم آلتمن برنگردد، ما هم شرکت را ترک می‌کنیم

پس از اخراج «سم آلتمن» از OpenAI، حالا اکثر کارمندان این شرکت تهدید کرده‌اند که در صورت عدم بازگشت آلتمن و استعفای هیئت مدیره، این شرکت را ترک می‌کنند و به مایکروسافت می‌پیوندند. حدود 650 نفر از 770 کارمند OpenAI ظاهراً در نامه‌ای به هیئت مدیره چنین درخواستی را مطرح کرده‌اند.

در نامه‌ای که ظاهراً امضای 650 کارمند OpenAI زیر آن ثبت شده است، به هیئت مدیره گفته شده که در صورت عدم بازگشت سم آلتمن و «گرگ براکمن» و استعفای هیئت مدیره، کارمندان شرکت را ترک خواهند کرد. کارمندان OpenAI می‌گویند مایکروسافت به آن‌ها اطمینان داده که در تیم جدید هوش مصنوعی این شرکت جای کافی برای جذب همه آن‌ها وجود دارد.

نامه تهدیدآمیز کارمندان OpenAI به هیئت مدیره

کارمندان شرکت سازنده ChatGPT می‌گویند هیئت مدیره با تصمیمات خود کار آن‌ها را به خطر انداخته و مأموریت آن‌ها و این شرکت را زیر سؤال برده است. کارمندان قبول ندارند که OpenAI بدون توجه به موضوعات ایمنی، با سرعتی بیش از اندازه در حال پیش‌بردن پروژه‌های هوش مصنوعی بوده است.

تعداد کارمندانی که در حال امضای این نامه هستند، همچنان در حال افزایش است. در ابتدای انتشار این نامه حدود 500 نفر آن را امضا کرده بودند، اما مدیر بخش ایمنی OpenAI بعداً از افزایش تعداد امضاکنندگان به 650 نفر خبر داد. پیش‌تر در مطلبی به شما گفته بودیم که کدام چهره‌های کلیدی OpenAI را به مقصد مایکروسافت ترک می‌کنند.

نکته عجیب این‌جاست که نام «ایلیا سوتسکیور»، دانشمند ارشد OpenAI که گفته می‌شد در حذف سم آلتمن از این شرکت نقش مهمی داشته نیز در زیر این نامه دیده می‌شود. او همچنین دیروز در پستی از مشارکت در اقدامات هیئت مدیره در روزهای اخیر ابراز پشیمانی کرده بود. سوتسکیور در در ایکس نوشت: «هرگز نمی‌خواستم به OpenAI صدمه بزنم. من عاشق همه چیزهایی هستم که با هم ساختیم و هر کاری بتوانم انجام می‌دهم تا دوباره شرکت را متحد کنم.»

منبع: دیجیاتو

 

ارسال نظر