شاید تغییر ساعت کشور برای نوروز ۱۴۰۱ لغو نشود

بر اساس اعلام سخنگوی شورای نگهبان، بررسی لغو تغییر ساعت رسمی پس از بررسی لایحه بودجه 1401 خواهد بود که با توجه به زمان ممکن است این تغییر قانون به نوروز ۱۴۰۱ نرسد.

شاید تغییر ساعت کشور برای نوروز ۱۴۰۱ لغو نشود

لغو تغییر ساعت احتمالا به ۱۴۰۱ نمی‌رسد

هادی طحان نظیف سخنگوی شورای نگهبان در گفتگویی با خبر شبکه یک سیما، گفت: اعضای شورای نگهبان سعی دارند نظر نهایی خود درباره لایحه بودجه سال آینده را نهایتا تا فردا اعلام کنند.

وی افزود: نظر شورای نگهبان دیروز در قالب ابهامات، اشکالات و البته تذکراتی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد و پس از نشستی که با اعضای کمیسیون تلفیق داشتیم امروز صبح ایرادات و ابهامات لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ در مجلس اصلاح شد.

وی گفت: اعضای شورای نگهبان تاکنون دو نوبت جلسه برای بررسی مصوبات مجلس در زمینه لایحه بودجه سال آینده داشتند که همچنان این جلسه ادامه دارد و در تلاش هستیم تا موارد را به نحو صحیح و دقیق بررسی کنیم.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: در اولین فرصتی که این شورا به جمع بندی برسد، نتیجه را به مجلس شورای اسلامی اعلام می‌کنیم.

طحان نظیف گفت: برخی از ابهامات مرتفع شده است، اما برخی موارد را در حال بررسی هستیم، چون مواردی وجود دارد که ممکن است نیاز به سوال باشد و ما نظر نهاییمان را سعی می‌کنیم به زودی و نهایتا تا فردا اعلام کنیم.

وی بررسی موضوع تغییر ساعت رسمی کل کشور را به بعد از بررسی لایحه بودجه سال آینده در شورای نگهبان اعلام کرد و افزود: این موضوع از ابعاد مختلف فنی و انرژی باید سنجیده شود و بعد از بررسی‌های کارشناسی اظهار نظر نهایی شورای نگهبان اعلام خواهد شد.

سخنگوی شورای نگهبان گفت: زمان این شورا برای اظهار نظر نسبت به همه مصوبات ۱۰ روز است و البته شورای نگهبان می‌تواند ۱۰ روز هم این مهلت را تمدید کند، ولی ما به دنبال این هستیم تا هر چه سریعتر نسبت به این مصوبه هم اظهار نظر کنیم.

روز ۲۴ اسفند کلیات طرح لغو قانون تغییر ساعت رسمی کشور مورد موافقت نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار گرفته بود که این خبر باعث شد برخی افراد گمان کنند از همین نوروز ۱۴۰۱ ساعت رسمی کشور تغییر نمی‌کند . اما ماده واحده این طرح باید توسط شورای نگهبان بررسی و تصویب شود تا بعد قانون تغییر ساعت رسمی کشور لغو شود.

ارسال نظر