اصلا روبیکا از ساترا مجوز نگرفته که باطلش کنند!

طبق اعلام رییس کمیته دیجیتال مجلس شورای اسلامی در توییتر، روبیکا اصلا مجوزی از ساترا دریافت نکرده تا ساترا بتواند آن را باطل کند. روابط عمومی روبیکا نیز این موضوع را تاکید کرد.

اصلا روبیکا از ساترا مجوز نگرفته که باطلش کنند!

مجتبی توانگر در رشته توییتی نوشت که روبیکا هیچ‌گونه مجوزی از ساترا نداشته که ساترا بخواهد آن را باطل کند. ( باطل شدن مجوز صوت و تصویر «روبیکا» به علت تخلفات گسترده )

این نماینده مجلس در توییت خود نوشته است که روبیکا یک سوپر اپلیکیشن با محوریت شبکه اجتماعی و پیام‌رسان است نه IPTV یا VOD.

توییت مجتبی توانگیر برای روبیکا

همچنین روابط عمومی روبیکا نیز اعلام کرده است که این سوپراپلیکیشن با محوریت شبکه اجتماعی و پیام‌رسان است نه IPTV. طی سالیان گذشته ساترا همواره سعی کرده است که علاوه بر IPTVها و VOD ها، پیام‌رسان‌ها را هم متقاعد به اخذ مجوز از ساترا کند که هیچکدام از پیام‌رسان‌ها از جمله روبیکا قبول نکردند.

در خصوص بخش فیلم و سریال روبیکا نیز اعلام کرده است که روبیکا در سال ۱۳۹۷ فقط برای مدت ۶ ماه و به‌صورت موقت مجوز از ساترا برای این قسمت دریافت کرده که همان موقع نیز منقضی شد و هیچگاه تمدید نشده است؛ زیرا روبیکا اقدام به عقد قرارداد با سایر پلتفرم‌های دارای مجوز کرد و انتشار محتوا از سیستم‌های این پلتفرم‌ها انجام می‌شود نه روبیکا.

در این اطلاعیه آمده است در صورت وجود مجوزی برای ابطال از سوی ساترا، زیبنده یک نهاد حاکمیتی نیست که بدون انجام هیچگونه تحقیقاتی و اخذ توضیح بابت شایعات و اکاذیب منتشره علیه روبیکا در روزهای اخیر، از طریق یک رشته توئیت و نه حتی نامه‌ای رسمی، ابطال مجوز یک پیام‌رسان که حتی رسانه صوت و تصویر فراگیر نیز محسوب نمی‌شود و حتی درخواست مجوزی نداده، اعلام شود.

این در حالی‌است که صادق امامیان رئیس سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر در مصاحبه‌ای با پیوست اعلام کرده بود که روبیکا یک سوپراَپ است و رسانه‌های زیرمجموعه این سرویس که در بخش فیلم و سریال فعالیت می‌کنند یک رسانه مستقل محسوب می‌شوند که تک‌تک آنها هم مجوز مستقل فعالیت از ما دریافت کرد‌ه‌اند.

همچنین در خبری که روی سایت ساترا وجود دارد و نام ۳۳ رسانه دارای مجوز را منتشر کرده است، نام روبیکا به عنوان رسانه‌ای که مجوزش تمدید شده ذکر شده است. طبق این خبر با توجه به بررسی‌های صورت گرفته توسط سازمان تنظیم‌گر صوت و تصویر ایران (ساترا) در مدت زمان مجوز موقت و عملکرد مطلوب این رسانه‌ها، مجوزهای منقضی شده مجدداً تمدید شد.

جالب است بخوانید: حواشی اپلیکیشن روبیکا واکنش پلیس فتا را برانگیخت

منبع: راه فناوری

ارسال نظر